Youtube Videolardaki Yorum Kısmını Açma ve Kapatma

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere youtube videolardaki yorum alanını nasıl açarız ve kapatırız onu anlatacağız.

Youtube kanalı olanlar bazı videoların içeriğine göre yorumlarını açarlar veya kapatırlar.Mesela siyasi ve dini içerikli bir video yükleyeceklerse genellikle yorumları kapatırlar.Çünkü olumsuz yorum gelebilme ihtimali çok yüksek alanlar oldukları için yorum kısmını kapatmayı tercih edebilirler.Peki youtube’da videoların yorum kısımlarını nasıl kapatırız veya açarız şimdi onu anlatalım.

1-) Öncelikle youtube’a giriyoruz ardından kanalımızı açıyoruz.Sol panel menüsünden “Kanalım” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından çıkan sayfada üst kısımdaki “Video Yöneticisi” bölümüne giriyoruz.

3-) Sonrasında ise açılan sayfada hangi videomuzun video kısmını kapatmak istiyorsak o videomuzu seçiyoruz ve içine giriyoruz.Ardından aşağıdaki gibi “Gelişmiş ayarlar” bölümü çıkacak ona tıklıyoruz.

4-) Son olarak ise buradaki en sol üst kısımda yer alan Yorumlar bölümünde “Yorumlara izin verin.” seçeneğine eğer tik işareti koyarsanız yorum alanını açmış olursunuz.Ama bu tiki kaldırırsanız yorum kısmını da kaldırmış olursunuz.Bu sayede bu videoya herhangi bir yorum gelmez.Yorum alanı kapalı olur.

5-) Ardından sağ alttaki mavi renkli “Değişiklikleri kaydet” butonuna basıyoruz ve işlemimizi tamamlıyoruz.

Bu şekilde videoların yorum bölümünü açıp kapatabilirsiniz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir