Youtube Videoların Altındaki Kırmızı Çizgiler Nedir?

Son zamanlarda youtube video izleme sitesi bazı güncellemeler yaptı.Bu güncellemeler ile kullanıcıların sitede daha fazla gezinmesi hedefleniyor.Geçtiğimiz aylarda youtube yeni tasarımına gitmişti.Son güncelleme hakkında buradaki konuyu okuyabilirsiniz.

Son güncellemeden sonra yeni bir güncelleme ile artık videoların altında kırmızı bir çizgi oluşacak.Bu kırmızı çizgi izlediğiniz videoların altında çıkmaktadır.Yani o videoyu daha önceden izlediğinizi youtube otomatikman sizlere kırmızı çizgi sayesinde hatırlatmış oluyor.

Şöyle bir örnek gösterelim;

youtube-videolarda-kirmizi-cizgi-2

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi mesela ben bu 2 videoyu da daha önceden izlemiştim.Haliyle youtube otomatikmen izlediğim videoların altına kırmızı uzun çizgi koymuş.Bu sayede hangi videoları izleyip izlemediğimi anlayabiliyorum.

Buna ek olarak bide yarım kırmızı çizgi mevcut.Aslında pek yarım sayılmaz ama hafif kırmızı çizgi desek daha yeri olur.

youtube-videolarda-kirmizi-cizgi-1

Yukarıda gördüğünüz gibi bu hafif kırmızı çizgi ise videoyu tam izlememiş olduğunuz anlamına geliyor.Yani mesela ben üstteki videonun tamamını izlemediğim için youtube hafif kırmızı çizgi yapmış videonun altına.Ama ben videoyu tamamen izleseydim ilk attığım görseldeki gibi videonun altında tam kırmızı çizgi çıkacaktı.

Bu yeni güncelleme hakkındaki görüşlerinizi konu altından bekliyoruz.Sizce bu güncelleme youtube kanalı olanlar açısından olumlu mu olumsuz mu olur?

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir