Youtube Yorumlarda (Eğik-Kalın-Üstü Çizili) Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Youtube’da yorumları eğik-kalın-üstü çizili-italik vb. şeklinde nasıl yazarız onu anlatacağız.

Youtube’da gezinirken illaki yorumlarda denk gelmiştirsiniz. Bazı kişiler yorumları eğik yani italik, kalın harflerle, üstü çizgili harflerle yazıyor. Haliyle sizler de bunların nasıl yazıldığını merak edebilirsiniz. Bu yazılış şekilleri gerçekten çok kolay yapılıyor diyebiliriz. Aslında zor gibi duruyor ama o kadar kolay ki siz de yapınca şaşıracaksınız. Şimdi Youtube’da yazıları değişik stillerde nasıl yazarın hepsini teker teker anlatalım.

Youtube’da (Eğik-Kalın-Üstü Çizili-İtalik) Yazı Yazma

1-) Yazıyı Kalın (Bold) Yazma:

Youtube’da yorumlara yazıyı kalın olarak yazmak için yazının başına ve sonuna * (yıldız işareti) koymamız gerekmektedir.

  • Yani örnek olarak = *Merhaba bu bir deneme yazısıdır.* şeklinde yazarsanız yazı kalın harfli olmuş olur.

2-) Yazıyı Eğik (İtalik) Yazma:

Youtube’da yorumlara veya başlığa eğik yani İtalik yazı yazmak için yazının başına ve sonuna _ (alttan tire) işareti koymamız gerekmektedir.

  • Örnek = _Merhaba bu bir denemedir_

3-) Yazıyı Üstü Çizili Yazma:

Üstü çizili yazı yazmak için yazının başına ve sonuna – (tire) işareti koymalıyız.

  • Örnek = -Merhabalar nasılsınız-

4-) Hem Eğik Hem Üstü Çizili Yazılış:

Bunlara ek olarak hepsini bir arada da yapabiliyoruz. Mesela hem eğik hem de üstü çizili yazı yazmak için yazının başına ve sonuna _- (alttan tire + normal tire) işaretleri koymamız gerekiyor.

  • Örnek = _-Merhabalar-_

4 farklı yazılış şeklinin Youtube’da görünümü aşağıdaki gibidir.

Dediğimiz gibi yazı başlarına ve sonları * _ – çizgileri ekleyerek yazıların tipini ve stilini değiştirebilirsiniz. Ayrıca sadece yorumlarda değil video eklerken başlıklarda da bu şekilde yazı tiplerini değiştirebiliyorsunuz. Umarız beğenirsiniz. Teşekkürler iyi günler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir