Youtube’a Yüklemek İçin Telif Hakkı Olmayan Videoları Nereden Buluruz?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere Youtube kanalınıza telif hakkı olmayan videoları nereden bulup yükleyebiliriz onu anlatacağım.Bu yöntem ile Youtube kanalınıza telif hakkı olmayan bir çok video yükleyebileceksiniz.

Lafı uzatmadan hemen anlatmaya başlıyayım.

Youtube gibi internet aleminde bir sürü video sitesi mevcuttur.Bunların en başında vimeo.com gelir.Yapmanız gereken şey vimeo.com a girip youtubede ekli olmayan videoları indirip youtube kanalınıza yüklemek.Tabii ki sadece vimeo sitesinden değil dailymotion olabilir vidivodo olabilir yani youtube dışındaki tüm video kanalları.

Öncelikle bu video sitelerine girip istediğiniz bir videoyu bulup youtube da ekli mi değil mi diye kontrol etmeniz gerekiyor.Eğer youtube da o video yüklü değilse derhal indirip kendiniz yükleyin.Böylelikle kesinlikle telif hakkı yemezsiniz ve videonuz para kazanmaya açık olur.

Eğer o video sitesindeki video youtube da var ise ona bulaşmayın diyebilirim.Telif hakkı yiyebilirsiniz.Dediğim gibi sadece youtube da olmayan videoları bulun ve indirip onu youtube kanalınıza yükleyin.Hiç bir sıkıntı olmadan rahatlıkla videonuz ömür boyu kanalınızda durur ve para kazanmaya da açık olur.

Örnek olarak verirsek mesela google’a “belgesel videoları vimeo” benzeri şeklinde bir yazı yazdığınızda karşınıza vimeo.com sitesinden bir sürü video çıkacaktır.Bunlara teker teker baktığınızda illaki bir kaçı youtubede ekli değildir.Sizler de bunları indirip youtube da kendi kanallarınıza yükleyebilirsiniz.

GÜNCELLEME:

Arkadaşlar bu yöntemler artık eskide kaldı diyebiliriz. Zaten telif haklarına aykırı bir durum bu yapılanlar. Bu yüzden kesinlikle yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Sonuçta başkasının emek vermiş olduğu videoları alıp da direkt youtube’a atarak kazanılan para ne kadar helal orası da ayrı bir konu. Yıllar sonra böyle bir konu yazmış olduğumu gördüğümde normalde konuyu silecektim fakat güncelleme olarak ayrı bir bölüm yazmak istedim.

Dediğim gibi lütfen bu tarz yöntemlerle vakit kaybetmeyiniz. İşin dini ve etiklik boyutu dışında zaten youtube algoritması oldukça ilerlemiş durumda; haliyle siz başka sitelerden alınan videoları youtube’a ekleseniz bile youtube burada telif hakkı uyarısı verecektir. Bu yazdığım taktikler yıllar önce yapılan youtube’nin daha yeni yeni popüler olmaya başladığı zamanlardaydı. Bu yüzden başka sitelerden videolar alıp da youtube’a atarak boşuna zaman kaybetmeyin. Eninde sonunda zaten telif hakkı yersiniz. Dediğimiz gibi kaldı ki ahlaki olarak da caiz olmayan bir davranış olur. Teşekkürler.

Herkese bol kazançlar dilerim…

YORUMLAR

 1. Mustafa peki videonun youtube de olup olmadığını nasıl kontrol edeceğiz ? Belki başka isimle vardır ?

  1. Yasin onu tam bilmiyorum ama şöyle vimeo.com dan diyelimki buldun bir tane video genelde aynı isimle youtube’a ekliyorlar yani mesela “Aslan belgeseli” adında bir video var bunu youtube’da “kaplan belgeseli” olarak yazmaz adam 🙂

   1. İyide “aslan belgesi” adlı vieoyu, “en süper aslanlar” diye paylaşırsa nolacak hocam ?

    1. Orasını bilemem Yasin onu da araştırıver bu kadar kolay iş değil bunlar o zaman herkes bu şekilde video eklerdi youtube’a değil mi 🙂

 2. O isler oyle olmuyor iste hocam youtube aptal degil o videodaki materyalleri sesleri goruntulerle ilgili bilgi isteyecek yada bunu ceken kisi videomu caldi diyecek atiyorum kanalin bile kapanir bu durumda

  1. Haklısınız ama bizzat denedim örnek olarak “doğa sesleri” benzeri video yüklemiştim 1-2 tane vimeo’dan alıp youtube’a.Youtube sıkıntı çıkartmamıştı.Yani tamamen şans eseri bulup yükleyebilirsiniz.

 3. En geçerli taktiği yazmışsın sağol. Gelen sorular on numara ya. Yotube ta olup olmadığını nasıl anlıcaz diye sormuş. İstiyorki birisi olum kardeş bu videoda telif yok koy youtube kazan paranı… Lan biraz araştırın emek verin öğrenin hata yapın hatayı düzeltin. Ama yok! ” ee hocam youtube ta olup olmadığını nasıl öğrencez?” siz bu kafayla çok paralar kazanırsınız…

 4. arkadaşlar böyle diyorsunuzda ben daha öyle bir videoya rastalmadım. ne kadar denedimse. youtubede farklı bir isimde çıkıyor ve telif hakkı başkasına ait diyor. ses algısından buluyor.

 5. Youtube’da daha önceden yayınlanmamış videolar bulabilirseniz belki geçme şansınız olabilir. Mesela openload.co’da olan bazı videolar youtube’a ilk defa yüklenince bazen telif yemeyebiliyor.

 6. Buyurun arkadaşlar gerekli bilgiler detaylı bir şekilde anlatılmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir