Youtube’a Yüklenen İlk Video Hangisidir? Hangi Tarihte Yüklenmiştir?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube’a yüklenen ilk video nedir, hangi tarihte yüklendi onun bilgisini paylaşacağız.

Youtube 15 Şubat 2005 tarihinde kurulan bir video paylaşım sitesidir. Site ilk çıktığı yıllarda oldukça popüler hale gelmişti ki bunu gören Google 2006 yılında Youtube’u yüklü bir miktarda satın almıştı. Youtube yıllar geçtikçe gelişti ve günümüzdeki son halini almış oldu. Şuanda dünyada Alexa verilerine göre Google’dan sonra en çok ziyaret edilen web sitesi Youtube’dur. Youtube hakkında merak edilen konuların başında siteye yüklenen ilk video hangisi sorusu geliyor. Sizler için kısa bir araştırma yaptık ve Youtube’a yüklenen ilk videoyu bulduk.

Youtube’a Yüklenen İlk Video Nedir, Ne Zaman Yüklendi?

Youtube’a yüklenen ilk videonun ismi “Me at the zoo” videosudur. Bu video 24 Nisan 2005 tarihinde Youtube’a yüklenmiştir ve Youtube’a yüklenen ilk videodur. Aslında Youtube Şubat 2005’de kuruldu ve test amaçlı 2-3 video atıldı. Fakat bunlar resmi olarak videodan sayılmıyor. Haliyle ilk resmi Youtube videosu “Me at the zoo” isimli bir videodur. Bu video 18 saniye sürmektedir ve “jawed” isimli bir kanala aittir. Jawed kanalının 2,5 milyon abonesi var. Ayrıca kanalda sadece tek bir video yüklü o da bu video yani “Me at the zoo” videosudur.

  • Youtube’a yüklenen ilk videonun adı ==> Me at the zoo
  • Yüklenme tarihi ==> 24 Nisan 2005

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi videonun açılış ekranı bu şekildedir. Şuana kadar 16 yılda toplam 208 milyon kez izlenme alan video 10 milyon beğeni almıştır. Dediğimiz gibi jawed kanalına yüklenen bu video Youtube’un ilk video olma özelliği taşıyor. Bundan dolayı da izlenme sayısı yüksektir diyebiliriz. Ayrıca kanalda sadece 1 video var ve abone sayısı da 2.5 milyondur. Youtube’a ‘me at the zoo‘ yazarak bu videoya ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. “Me at the zoo” Türkçe anlamı “Hayvanat bahçesinde ben” demektir. Videoda bir genç hayvanat bahçesinde filler ile ilgili bazı görüşlerini paylaşıyor. Altyazılı şekilde izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir