Youtube’da Altyazılar Nasıl Aktif Edilir?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere youtube altyazıları nasıl aktif ederiz onu göstereceğiz.

Önceleri bu özellik youtube’da yoktu.Fakat sonradan youtube epey popüler olunca siteye altyazı özelliğini getirdiler.Özellikle yabancı kanalları izlerken Türkçe altyazılı olmasını isterseniz altyazıları aktif etmeniz gerekmektedir.Peki youtube’da altyazılar nasıl aktif edilir şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle alt yazılı izlemek istediğimiz videoyu açıyoruz.Ardından videonun sağ altında aşağıdaki resimdeki gibi “Altyazılar” butonu çıkacak.Oraya tıklayınca altyazı otomatikman açılmış olacaktır.Tabii bunun için videoya altyazı eklenmiş olması gerekiyor.Sonuçta bu altyazıları youtube kendisi eklemiyor.Bunları da normal kullanıcılar ekliyor.

2-) Ayrıca sadece Türkçe altyazı bulunmamaktadır.Eğer eklenmişse İngilizce,Fransızce vb. gibi dillerin de alt yazısı olabilir.Onun için de aşağıda gördüğünüz ayarlar butonuna basıyoruz.Ardından altyazılar kısmına giriyoruz.

3-) Ardından orada videoya eklenmiş olan tüm altyazılar çıkacaktır.Aşağıda gördüğünüz gibi bu videoda sadece Türkçe alt yazı seçeneği mevcut o yüzden onu seçebiliyoruz.

Bu şekilde youtube altyazıları aktif edebilir ve açabilirsiniz.Umarız faydalı olur iyi seyirler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir