Youtube’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da canlı yayın nasıl yapılır onu anlatacağız.

Dünyanın en çok ziyaretçisi olan video sitesi youtube.com‘dur. Youtube da video yüklenebildiği gibi canlı yayın yapmak da mümkündür. Canlı yayın yapmanız için sadece google hesabınızın olması yeterlidir. Google mail ile hesabınızı açtıktan sonra youtube’a girerek hızlı ve ücretsiz şekilde canlı yayın yapabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde canlı yayın nasıl yapılır kısaca anlatalım.

Youtube’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Google hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından youtube.com’u açıyoruz. Sonrasında sağ üst taraftaki aşağıda gördüğünüz gibi artı işareti içinde video simgesi var ona tıklıyoruz.

2-) Ardından “Canlı yayın yap” seçeneğini seçiyoruz.

3-) Sonrasında yeni bir sekme açılacaktır. Burada canlı yayın yapmak için youtube kamera ve mikrofon ayarlarınızı engellememenizi istiyor. Yani kamera ve mikrofonu kullanıma açmalısınız. Bunun için sağ üst tarafta internet linkinin yanındaki aşağıda gördüğünüz gibi küçük simgeye tıklayın.

4-) Ardından burada “https://studio.youtube.com sitesinin kamerama ve mikrofonuma erişmesine her zaman izin ver” seçeneğini tıklıyoruz ve aşağıdaki “Bitti” butonuna basıyoruz.

5-) Sonrasında canlı yayın başlığını, açıklamasını vb. bilgileri girerek ileri butonuna basıyoruz. Ve böylelikle canlı yayınımızı başlatmış oluyoruz.

NOT = Ek olarak mobil uygulamadan yani cep telefonlarından canlı yayın yapmak için youtube kanalınızda en az 1000 abone olması gerekiyor. Fakat masaüstünden abone sayısı dikkate alınmaksınız canlı yayın yapabilirsiniz.

Bu şekilde youtube üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz. Umarız faydalı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir