Youtube’da En Çok Para Kazanan 3 Kanal Hangileridir?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere Youtube’da en çok para kazanan 3 kanaldan bahsedeceğim.Bu adamlar belki de internet sektöründen en çok para kazanan kişiler diyebiliriz tabii ki istisnalar hariç(facebook,twitter vs.).

Peki bu adamlar bu kadar takipçiyi nasıl yapmış.Elbette organik bir şekilde yaptılar.Çok çalışarak ve işini doğru düzgün yaparak.Kameraları 10 numara,mikrofonları keza öyle 10 numara kısacası her detayları profesyonel bir şekilde hazırladılar.Tabii ki süreklilik de var.Kanallarına ayda 4 videoyu aynı anda girmeyip haftada 1 video eklediler.Az ama sürekli olanı yaptılar ve bu hale geldiler şimdi neredeyse her gün 1 video ekliyorlar kanallarına.

Umarım bu kanallar Türk youtuber arkadaşlara ilham kaynağı olur.

Lafı uzatmadan en çok kazanan 3 kanala göz atalım;

1-) PewDiePie;

youtube'da en çok para kazanan 3 kanal 1

Evet listemize niye ilk sıradan başladık bende anlamadım ama madem başladık devam edelim.Bu adam dünyada en çok kazanan youtuber diyebiliriz.Toplam abone sayısı 42 milyon küsür ve toplam izlenme sayısı 11 milyar küsür.Evet yanlış duymadınız 11 milyar.Kanal 29 nisan 2010 yılında açılmış ve tan tamına 6 yıl olmuş azim ve süreklilik bunu gerektirir.Hiç pes etmemiş bu noktalara gelmiş bize de tebrik etmek düşer.Kanalın içeriği ise oyundur.Kanal sahibi birbirinden farklı konsol oyunlarını videoya çekiyor ve kanalında yayınlıyor.Bu oyunlar sayesinde şuana kadar yaklaşık 10 milyon dolar para kazanmıştır.

2-) Smosh;

youtube'da en çok para kazanan 3 kanal 2

Listemizin 2. sırasındaki bu kanal 2005 yılında kurulmuştur.Toplam abone sayısı 21 milyon küsürdür ve izlenme sayısı ise 2005 den bu zamana kadar 5 milyar olmuştur.Kanal eğlence kanalıdır.Birbirinden komik videoları paylaşmaktadır.Böyle böyle kanal büyümüştür ve şuanda kanal sahiplerinin film çekme projesi bulunmaktadır.Kanalın şuana kadar kazandığı para yaklaşık 5 milyon dolar olarak belirtilmektedir.

3-) HolaSoyGerman;

youtube'da en çok para kazanan 3 kanal 3

Şimdi de listemizde 3. sıraya geldik.Bu kanalımız oldukça ilginç diyebiliriz.Çünkü kanalın video sayısı epey azdır.Yani kazancına göre oldukça az diyebiliriz.Kanalda toplam 134 video vardır ve abone sayısı da 26 milyondur.Toplam izlenme sayısı ise 2.5 milyardır.Bu kanalın kazandığı toplam miktar ise 3 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir