Youtube’da Yorum Sabitleme Nasıl Yapılır?

Bu yazıda sizlere Youtube yorumlarda yorum sabitlemek nasıl yapılır onu anlatacağız.

Youtube’da illaki görmüştürsünüz. Bazı videoların yorumlarında sabitlenmiş yorum oluyor. Bu sabitlemeyi kanalın sahibi yapmaktadır. Eğer sizin de youtube da bir kanalınız varsa paylaştığınız videolardaki yorumlardan 1 tanesini sabitleyebilirsiniz. Yorumu sabitlemenizden sonra o sabitlediğiniz yorum sürekli en üstte görünür. Eğer çok önemli bir yorum varsa bunu sabitleyebilir ve diğer kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Peki Youtube yorum sabitleme nasıl yapılır şimdi sizlere onu anlatalım.

Youtube Yorum Sabitleme Ne İşe Yarar?

Youtube’da bir videonuzda yer alan yorumlardan birini sabitlerseniz bu yorum sürekli en yukarıda gözükür. Yani yorumu sabitlemek o yorumun sürekli en üstte görünmesini sağlar. İsterse aradan 10 yıl geçsin eğer o yorumu sabitlediyseniz yorum kısmında hep en üstte gözükür.

Youtube Yorum Sabitleme Nereden Yapılır?

1-) Youtube’da yorum sabitlemek için öncelikle kanalınızda yer alan bir videoyu açın. Ardından yorum bölümünden hangi yorumu sabitleyecekseniz onun yanındaki 3 nokta işareti mevcut, ona tıklayın. Sonrasında “Sabitle” butonu çıkacak. Oraya tıklayın.

2-) Sabitle butonuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi “Bu yorum sabitlensin mi?” şeklinde bir uyarı gelecek. Buna “Sabitle” diyoruz. Böylelikle yorumu sabitlemiş oluyoruz.

3-) Ardından sabitlenmiş yorum aşağıdaki gibi görünür.

4-) Sabitlenmiş yorumu kaldırmak istiyorsanız yani eski haline çevirmek istiyorsanız yine sağındaki 3 nokta işaretine basıyoruz. Buradan “Ayır” butonuna basıyoruz. Böylelikle yorum sabitliğini kaldırmış oluruz.

5-) Bu şekilde yorum sabitleyebilir veya sabitlediğiniz yorumun sabitliğini kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde Youtube kanalınızdaki herhangi bir videoda yer alan yorumlardan birini sabitleyebilirsiniz ve en yukarıda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir