Zayıflamaya Yardımcı Olan Kürler (Lahana Kürü)

Sağlığımızı tehdit eden ve gittikçe obezite oranının artmasına yol açan birçok ürün artık evlerimizde. Ney yazık ki ebeveynler olarak bilinçsizce tükettiğimiz ve çocuklarımızın da bizleri örnek olarak tüketime meyil ettikleri sağlıksız gıdalar gün geçtikçe artış göstermekte.

Araştırmalara göre Türkiye geneli bu tür gıdaların tüketilmesi sonucu şişmanlık oranını %65 e kadar yükseldiğini göstermektedir. Eski dönemde yaşayan insanların sağlıklı tükettikleri bahçe ürünleri yerine sera ürünleri soframızı süsler oldu.

Kilo artışlarını etkileyen stres ve psikolojik durumları da ele almak isterim. Bunlar insan üzerinde en tehlikeli olanlarıdır. Ani kilo artışına sebep olmakla birlikte kilo kayıplarına da neden olabilmektedir.

Özellikle bu konuda tedavi edici ilaç kullanılıyorsa artış gözle görünür biçimde artmaktadır. Bazı insanların en çok problem yaşadığı kabızlık sorununu da unutmamak gerekir. Düzensiz olarak beslenen kişilerde kabızlık oranları artış göstermektedir.

Kabızlığınızı önlemek için daha çok bitkisel ve lifsel olarak zengin besinler tüketmek yardım olacaktır. Kilo artışlarından şikâyetçi olan bir kesimde yaş ortalaması yüksek kişilerdir. Metabolizmaları yavaşlamış sindirim sistemleri zorlayıcı bir yola girmiştir.

Böyle durumlarda ise en çok tercih edeceğimiz ürünlerin başında sebze ve meyveler gelmektedir. Ve artık soframızdan karbonhidratı uzak tutmayı öğrenmemiz gerekmektedir.

Sağlık uzmanları ve diyetisyenler şişmanlık oranın azalması konusunda birçok yararlı yazılar gündeme getirmektedir. Bunların en başında zayıflamaya yardımcı olan kürler yer almaktadır. Kür (cür) kelimesi Fransız kökenli olup, bitkilerden nasıl daha fazla yararlanabileceğimizi gösteren bir haritadır.

Türkiye’de yaygın olarak kullanılan kürlerin başında ise lahana kürü baş göstermektedir. Hazırlanışı zahmetsiz olup maliyet konusunda zorlayacağı bulunmamaktadır.

Lahana kürünün tembel çalışan bağırsak sistemini düzenlediği ve ilaçlara ek takviye olarak kullanıldığında bağırsak kanseri ile de savaşma mücadelesi vermektedir. Yapmanız gereken tek şey; 6 adet lahana yaprağını kaynatarak tüm vitaminini aktarmış olduğu suyu sabah akşam olmak üzere içmektir.

Unutmamamız gereken tek şey sağlık ürünlerinin tek başına işlem görmeyeceğidir. Gerek özel sebepler gerekse kilo problemi olan kişiler hekim danışmanlığı ile tedavi süreçlerine başlamalı yardımcı olarak kendilerine uygun bitkisel kürler ile tedavilerine destek olmalılardır.

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir