Zeltiq İle Zayıflama Yöntemi

Zeltiq Nedir?

Soğuk lipoliz de denilmekte olup bölgesel zayıflama ile tıbbi bir mücadele yöntemidir. Yağ hücrelerini belli bir dereceye kadar dondurarak diğer doku ve hücrelere zarar vermeden vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

Zeltiq Nasıl Uygulanır?

Uygulama muhakkak uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde fayda görmek yerine vücutta telafisi zor zararlara neden olabilmektedir. Dr. Mustafa Karataş’ın uygulamış olduğu son teknoloji ile yapılan zeltiq yöntemi, sadece bir saatlik seans ile deri altındaki yağ tabakasını hedef alır ve vücuttan atılmasını sağlar.

Öncelikle işlemin yapılacağı bölge ya da bölgeler için uygulamayı yaptırmaya karar verdiğiniz an doktorunuzla görüşme sağlayarak seans sayılarıyla birlikte tespit edilmelidir. Doktorunuz ilgili bölgeye cihaz yaklaştırılarak tedavi süreci başlar. Cihaz uygulama bölgesini düzenli aralıklarla soğutarak buradaki yağ dokularının yaklaşık 3 hafta ciddi oranda donmasını sağlar. Yaklaşık 1 saat süren tedavinin sonrasında yağ dokuları 2 aydan itibaren vücuttan atılmaya başlar. Tedavi tamamen ağrısız ve acısız olup herhangi bir lokal müdahale gerektirmez.

Zeltiq tedavisi Dünya çapında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ülkemizde de Dr. Mustafa Karataş tarafından uygulanmakta olup cihaz FDA onaylıdır. Hamilelere, kriyoglubulinemi hastaları ile raynaud sendromu olan kişiler dışında herkese uygulama sağlanabilecek olan doğal bir zayıflama yöntemidir.

Zeltiq Faydaları Nelerdir?

Uygulama cerrahi müdahale ve anestezi gerektirmeden ve seanslık bir uygulamadır. Diyet yapamayan kişilere uygun olup uygulama öncesi ve sonrasında diyet zorunluluğu bulunmamaktadır. Zeltiq uygulaması esnasında cep telefonu veya bilgisayar da kullanım sağlama imkanı bulunması sayesinde de uygulama sağlanırken işlerinizi de halledebilirsiniz. Sporla diyetle bile gitmeyen bölgesel yağların yok olmasını sağlamaktadır. İlaç ya da kimyasal bir madde kullanmaya gerek kalmadan işlem sağlanabilmektedir.

Zeltiq uygulama sağlanan bölgede 3 haftadan itibaren gözle görülür bir görüntü elde edilir. Tedavi düzenli devamı takdirinde 1 buçuk ayda etkileri daha çok belirginleşmekte olup 4 ay sonunda da daha etkili ve daha az yağ oranına sahip bir bölge halini alır. Elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Uygulama sonrasında rahatlıkla günlük yaşama devam edilebilmekte olup işlemin tek yan etkisi uygulama bölgesinde hafif kızarıklık oluşturabilmesidir.

Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/zeltiq-coolsculpting.html

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir