Zihin Yolu İle Tedavi Mümkün Mü?

Zihin çok farklı ve halen çözülemeyen bir sistemdir. Hatta zihin ile ilgili birçok filmler ve oyunlar çıksa da bunların hepsi ne kadar gerçekçi tartışılır. Birçok araştırmacı, zihin yolu ile psikolojik bir şekilde insanlar kendilerini aslında tedavi edebilirler. İnsanlar beyinlerinin maksimum % 10’unu kullanmaktadırlar. Peki, ya daha fazla kullanabilseydik?

İnsanlar beyinlerinin birçok bölümüne erişim sağlasaydı neler olurdu diye hiç düşünmüş müydünüz? Sadece % 20 bile insanların kendilerini iyileştirmeye yeteceğini biliyor muydunuz? Peki ya bütün insanlarda bu yetenek var ama bilmediklerini, keşfetmediklerini biliyor muydunuz? Çok fazla soru var fakat cevaplar bir o kadar az.

Amerikalı bilim adamları bu konular hakkında çok fazla araştırmalar yaparak, beyinlerinin daha fazlasını kullanabilmeleri için birçok deneyler yapmakta fakat henüz bilmiyoruz, başarılı olup olmadıklarını. Çünkü medyaya bildirmiyorlar. Beynimiz ve zihnimiz ile aslında birçok şeyi yapabilirken biz sadece düşünmeyi ve hayal kurmakla yetiniyoruz. Zihin gücü ile hastalıkları tedavi edebilir, nesneleri yerinden oynatabilir, düşünce okuyabilir ve birçok şeyi (loto gibi şans oyunları) tahmin edebiliriz.

Biz insanlar bu konuları araştırmıyor ve uzmanlıklarımızı geliştirmediğimizden dolayı her hangi bir ilerleme kat edemiyoruz. Tabi ki şimdi öğrenip yarın dahi olacağınızı da beklemeyin. Bunun için yıllarını veripte hala başarılı olan insanlar olmadığı gibi her insan aynı özellikleri taşıyacak da değil. Evet zihin yolu ile birçok şey yapılabilir fakat bunu bulmak, araştırmak ve geliştirmek bizlerin elinde.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir