1 Kağıt Havluda Kaç Tane Yaprak Var? 1 Rulo Selpakta Kaç Yaprak Peçete Var?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere 1 rulo selpakta ortalama kaç adet yaprak peçete bulunur onu anlatacağız.

Günlük hayatta en çok kullanılan mutfak eşyalarından birisi rulo kağıt havlulardır. Özellikle masa temizliğinde, tezgah temizliğinde vb. yerlerde kağıt havlular çok işe yaramaktadır. Kağıt havlular için 1 tanesinde toplam kaç yaprak peçete bulunur merak ediliyor. Özellikle önemli günlerde, mevlidlerde, ev toplantılarında vb. günlerde kişi başına verilecek peçete sayısını doğru hesaplamak için 1 kağıt havluda kaç yaprak bulunur araştırılabiliyor. Kağıt havlularda kaç adet peçete bulunur markasına göre değişkenlik göstermektedir. Şimdi sizlere markalara göre 1 rulo selpakta kaç yaprak vardır ortalama değerlerini yazalım.

1 Kağıt Havluda (Rulo Selpak) Kaç Yaprak Peçete Vardır?

Markadan markaya bu değer değişmektedir. Fakat genellikle mutfaklarda kullanılan normal boyuttaki rulo kağıt havlular 80-150 adet yaprak içermektedir. Dediğimiz gibi bu değer markadan markaya göre ve kağıt havluların katlarına göre değişkenlik gösteriyor. Günümüzde çoğu markaların kağıt havluları 2 veya 3 katlıdır. Normal peçeteler ise genellikle 4 katlı olmaktadır. Şimdi markalara göre ortalama değerleri yazalım.

  • Selpak 3 Katlı Rulo Tuvalet Kağıdı ==> 150 adet yaprak içermektedir.
  • Queen Dev Kağıt Havlu ==> 300 tane yaprak içerir.
  • Avansas Soft Kağıt Havlu ==> 90 adet yaprak içerir.
  • Maylo Kağıt Havlu ==> 90 adet yaprak içerir.
  • Sofia Kağıt Havlu ==> 80 adet yaprak içerir.
  • Selpak Professional Rulo Kağıt Havlu ==> 100 adet yaprak içerir.
  • Solo Dev Rulo Havlu ==> 300 yaprak mevcuttur.
  • Focus Optimum Kağıt Havlu Çift Katlı ==> 90 adet yaprak içerir.

Bazı markalara göre kağıt havluların içerdiği yaprak sayıları bu şekildedir. Bunlara ek olarak tuvalet kağıtlarının adetleri daha fazla oluyor. Çünkü genelde tuvalet kağıtları 2 katlı ve daha ince yapıda olduğu için haliyle yaprak miktarı daha fazladır. Fakat mutfaklarda kullanılan kağıt havlular ise daha kalın olduğundan yaprak sayısı da daha az olmaktadır diyebiliriz. Peçetelerin yaprak miktarları ürünlerin üzerinde yazmaktadır, oradan da bakabilirsiniz. Biz internette satılan bazı ürünlerin yaprak sayılarına baktık ve ortalama rakamları sizlere yazdık. Dediğimiz gibi bu ürünler başka yerlerde farklı yaprak adetlerinde satılabilir. Ama genelde ortalama rakamlar bu şekildedir.

Bazı selpak ve markalarına göre rulo kağıt havluların yaprak sayıları bu şekildedir. Teşekkürler yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir