1 Maç Valorant Kaç MB İnternet Harcar? Valo Ne Kadar İnternet Yer?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere 1 maç, 1 el Valorant kaç MB internet yer onun bilgisini paylaşacağız.

Valorant günümüzde en çok oynanan online oyunların başında geliyor. Bazen Valorant oynamak için mobil veriden oyuna giriş yapabiliyoruz. Bu durumda 1 el valo oyunu kaç mb internet harcar merak edilir. Şimdi sizler için 1 maç Valorant kaç mb internet yer, 1 saat Valorant oyunu ne kadar internet harcar onların bilgisini paylaşalım.

1 El, 1 Maç, 1 Saat Valorant Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant oyununda daha az internet harcamak istiyorsanız arka planda çalışan uygulamaları kapatmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sesli chat aktifse oyunda daha fazla internet harcarsınız. Buna ek olarak oyunu bilgisayarınıza indirdikten sonra grafik ayarları veri akışını fazla etkilemediği için grafiği yüksekte olsa düşük de olsa aynı interneti harcar diyebiliriz. Çünkü grafik ayarları internet ile alakalı olmuyor. Tabi bu oyunu indirdiğinizi varsayarsak bu şekilde. Peki 1 oyun Valo, 1 saat valorant, 10 dakika valorant kaç megabyte (mb) internet yer şimdi sizlere kısaca anlatalım.

  • 1 maç Valorant ==> 1 el Valorant ortalama 50-60 MB internet yer. 1 el maç ortalama 10-15 dakika sürüyor. Bu derecesiz oyundur.
  • 1 el dereceli (rekabetçi) Valorant ==> Ortalama 30-40 dakika sürüyor. 1 el rekabetçi oyun ortalama 150-200 MB harcar.
  • 1 dakika Valorant oyunu ==> 1 dakikalık Valo oyunu ortalama 5-6 Mb internet yer.
  • 10 dakika Valorant oyunu ==> 10 dakikalık oyun ortalama 50-60 MB internet harcamaktadır.
  • 1 saat Vlorant oyunu ==> 1 saatlik Valorant oyunu ortalama 250-300 MB internet harcar.
  • Eğer sesli chat açıksa ==> Eğer sesli chat açıksa bu durumda dakikada ortalama 6-8 mb internet harcamaktadır.

Evet arkadaşlar yukarıda gördüğünüz gibi Valorant rekabetçi, dereceli maç ortalama 150-200 mb internet harcamaktadır. Bildiğiniz gibi dereceli oyunlar genellikle 30-40 dakika arasında sürüyor. Haliyle biraz yüksek mb harcayabiliyor. Fakat bunlar tamamen ortalama değerlerdir. Eğer sesli chat kapalıysa, arka plan uygulamaları kapalıysa ve oyun 30 dakikadan daha az sürerse daha az mb internet harcayabilir. Genel olarak valorant 1 dakika oyun mobil veriden 5-6 mb harcıyor. Buna göre kendiniz hesaplama yapabilirsiniz.

Valorant ne kadar mb (internet) yer kısaca anlatmaya çalıştık. Umarız yararlı olur. Keyifli oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir