1 Milyon Yazılımcı (İstihdam Kursu) Projesine Başvuru Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere 1 milyon yazılımcı kursu başvuruları nereden yapılıyor onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir açıklamasında Türkiye genelinde 1 milyon yazılımcı kursu projesi başlatılmıştı. Bu projeye göre 1 milyon yazılımcı kurslardan faydalanacak ve bu alanda istihdam sağlanacaktır. Gerçekten bu alanda ilerlemek isteyenler için çok büyük bir fırsattır. Hazine ve Maliye bakanlığından yapılan açıklamada bu online eğitimde toplam 13 kategoride 31 eğitim yer alacaktır. Bu arada kurs internet üzerinden olacaktır. Yani online şekilde kursa katılabilirsiniz.

Kursa başvurular da internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için “https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login” sitesine giriş yapmak gerekiyor. Şimdi detaylı olarak bir milyon yazılımcı için kurs başvurusu ve kayıtları nereden yapılır maddeler halinde onu anlatalım.

1 Milyon Yazılımcı Projesine Nasıl Başvuru Yapılır?

1-) Başvuru yapmak için öncelikle “https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login” buradaki siteye giriyoruz. Linki kopyalayarak tarayıcıya yapıştırın ardından enter tuşuna basın. Siteye girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Buradan giriş yap butonunun hemen altındaki “Kayıt Ol” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından eski veya yeni kimlik bilgilerinizden hangisini girecekseniz onu seçin ve “İleri” butonuna basınız.

3-) Mesela biz yeni kimlik için ilerledik. Haliyle burada T.C. kimlik numaramızı ve Seri numaramızı yazacağız. Yazdıktan sonra yine “İleri” tuşuna basıyoruz.

4-) Son olarak burada e-mail, cep telefonu ve diğer bilgilerimizi girerek başvuruyu tamamlıyoruz. Bilgileri yazdıktan sonra “Kayıt Ol” butonuna basarak başvuru tamamlanmış oluyor.

5-) Sonrasında mail adresimize aktivasyon maili gelecektir. Buradan aktivasyon linkine tıklayarak başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Ardından tekrardan “https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login” bu siteye girerek bu sefer T.C. kimlik ve şifre bilgileriyle siteye giriş yapıyoruz.

6-) Böylelikle başvuruyu tamamlamış oluyoruz. Aktivasyon maili biraz geç gelebiliyor. Yoğunluktan dolayı gecikmeler olabiliyor. Bu yüzden 1-2 gün beklemenizi tavsiye ederiz.

Bu şekilde başvuru yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir