1 Oyun (1 maç) CS GO kaç MB internet harcar?

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi CS: GO ‘dur. CS: GO hem masaüstü hem de laptop bilgisayarlardan oynanabiliyor. Özellikle laptop üzerinden oynayanların sayısı da bir hayli olduğundan internete mobil ile bağlanabiliyorlar. CS GO oynayanlar 1 rekabetçi maçın veya 1 basit eğlence maçının kaç MB internet harcadığını merak ediyorlar.

Çünkü bu MB harcamasına göre o kadar oyun yani maç atmak istiyorlar. Haliyle CS GO için 1 oyun ortalama kaç MB harcar bilinmesi faydalı olabilir. Şimdi sizler için 1 maç kaç MB internet harcar ortalama değerleri paylaşalım.

1 Oyun (1 Maç, 1 El) CS: GO Kaç MB İnternet Harcar?

Online olarak oynanan oyunlar oynandığı kaliteye göre harcanan internet MB’ları da değişkenlik göstermektedir. Yani full HD kalitede oynanan 1 el CS GO ile full düşük kalitede oynanan 1 el CS GO arasında ciddi fark olabilir. Lakin burada tamamen ortalama değerler baz alınarak bir hesaplama yaptık. Bu yüzden değişkenlik gösterebilir diyebiliriz. Şimdi 1 el CS GO kaç MB, GB internet harcıyor hep birlikte bakalım.

  • Ortalama 1 dakika CS GO oyunu : 2-3 MB arası internet harcıyor. Hesaplamaları buna göre yapabiliriz. Fakat full HD versiyonda işler değişebilir.
  • 1 Maç Rekabetçi Oyun : Ortalama 100-150 MB internet harcar. Bazı kaynaklara göre 1 rekabetçi maç maksimum 100 MB internet harcar. Yine de yüksek değerlerde 150 MB’a kadar çıkabilir.
  • 1 Maç Basit Eğlence Modu : Ortalama 50-100 MB internet harcar. Aslında rekabetçi ile aynı raunt dersek bu da 100-150 MB internet harcar. Fakat basit eğlence modu daha kısa sürdüğü için daha az internet harcar diyebiliriz.
  • 10 dakikalık ölüm maçı : Ortalama 25-35 MB internet harcar.
  • Yarım saatlik CS GO maçı : Ortalama 60-100 MB internet harcar.
  • 1 saatlik CS GO oyunu : Ortalama 120-180 MB internet harcar.

Genellikle CS GO oyununda internet harcamaları bu şekildedir. Dediğimiz gibi bu değerler tamamen ortalama olarak yazılmıştır. Değişkenlik gösterebiliyor. Fakat genellikle 1 dakika CS GO oyunu 2-3 MB internet harcamaktadır. Hatta düşük özelliklerde 1 MB internet harcadığı bile olabiliyor. Buradan hesap yaparsak oyununuz kaç dakika sürerse dakika ile 2’yi çarpabilir ve kaç MB internet harcamışsınız onu hesaplayabilirsiniz.

NOT = Bunlara ek olarak eğer oyunda sesli chat açıksa bu da ekstradan MB harcar. Sesli chat açıkken 1 dakika oyunda ortalama 3-5 MB internet gitmektedir. Yani bununla birlikte hesaplarsak 1 saatlik 1 el rekabetçi oyunda sesli chat de açık olursa toplamda ortalama 180-250 MB internetlere kadar harcama yapabilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir