1000 TL (Pandemi) Sosyal Destek Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere 1000 TL sosyal destek başvurusu nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Koronavirüs nedeniyle devletimiz çoğu vatandaşa 1000 TL sosyal destek hizmeti vermeye başlamıştır. Bu desteği almak için E-Devlet üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer şartları sağlıyorsanız 1000 tl yardım alabiliyorsunuz. Üstelik başvuru yapmak ise çok kolaydır. Fakat yoğunluk olmaması sebebiyle başvurular hafta içi her gün T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılmaktadır.

Yani başvurular için eğer;

  • T.C. kimlik numaranızın son rakamı 0 ise ==> Pazartesi günü başvuru yapabilirsiniz.
  • T.C. kimlik numaranızın son rakamı 2 ise ==> Salı günü başvuru yapabilirsiniz.
  • T.C. kimlik numaranızın son rakamı 4 ise ==> Çarşamba günü başvuru yapabilirsiniz.
  • T.C. kimlik numaranızın son rakamı 6 ise ==> Perşembe günü başvuru yapabilirsiniz.
  • T.C. kimlik numaranızın son rakamı 8 ise ==> Cuma günü başvuru yapabilirsiniz.

TC kimlik numaranızın son rakamına göre o gün e-devlete girip anında hızlı şekilde başvuru yapabilirsiniz. Peki başvuru nasıl yapılır şimdi onu gösterelim.

1000 TL Sosyal Destek Başvurusu Yapılışı

1-) Sosyal destek başvurusu yapmak için öncelikle E-Devlet’in resmi sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriyoruz. Ve bilgilerimizi yazarak giriş yapıyoruz. Sonrasında anasayfada çıkan arama yerine “pandemi” yazıyoruz ve en üstteki “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu (Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı)” butonuna tıklıyoruz.

2-) Sonrasında başvuru ekranı açılacaktır. Başvuruyu buradan yapabiliriz. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi başvurular için T.C. kimlik numarasının son rakamı önem taşımaktadır. Yani eğer girdiğiniz gün ve son rakam uyuşmuyorsa o zaman aşağıdaki gibi bir uyarı karşınıza gelir. Mesela bizim T.C. numarasının son rakamı 0 haliyle pazartesi günü başvurabiliriz. Fakat biz bunu çarşamba günü denedik. Haliyle bu şekilde uyarı alıyoruz. Sizler de TC numaranızın son rakamı neyse ona göre o gün e-devlete girip bu sayfayı açın. Buraya girdiğinizde başvuru ekranı açılmış olacaktır. Böylelikle şartlar sağlanıyorsa başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

3-) Ayrıca hafta sonu ise T.C. kimlik numaranızın son rakamı ne olursa olsun başvurular herkese açık olacaktır. Yani dilerseniz cumartesi veya pazarı bekleyip öyle bu sayfayı açıp başvurunuzu yapabilirsiniz. Hafta sonu başvuru butonu açık olacaktır rahatlıkla başvuru yapabiliyorsunuz.

Bu şekilde e-devlet üzerinden bin tl sosyal destek başvurusu yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir