2018-2019 Sezonu UEFA Avrupa Ligi Maçları Hangi Kanalda Veriliyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere 2018-2019 sezonunda UEFA avrupa ligi maçları hangi kanalda yayınlanacaktır onu ve kanal frekansını paylaşacağız.

Şampiyonlar liginden sonra en değerli turnuva UEFA Avrupa Ligi turnuvası olarak görülüyor. Avrupa ligi gruplara toplamda 48 takım katılıyor. Avrupa ligi maçları Perşembe günü akşam saat 9-10 gibi yayınlanıyor. Şimdiden katılan Türk takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Uefa Avrupa Ligi maçları önceleri trt 1 ve star tv kanallarında ücretsiz olarak yayınlanıyordu. Fakat sonradan ihalelerde değişiklik oldu ve haliyle şuanda yayınlanma kanalı değişti. Şuanda Avrupa ligi maçları “beIN SPORTS” kanalında verilecek. Önceleri Ligtv olan bein sports sonradan satın alındı ve ismi değişti. Ardından şampiyonlar ligi ve uefa maçlarını yayınlama kararı aldılar. Fakat perşembe günü aynı anda birden fazla uefa maçı olduğu için maçlar beIN Sports 1,2,3 ve 4. kanallarında da yayınlanabiliyor. Şimdi bein sports haber kanalının frekans bilgilerini sizlere aktaralım.

beIN SPORTS Haber Frekans Bilgileri

  • Uydu: Türksat 4A
  • Frekans: 12379
  • Sembol Oranı: 30000
  • FEC Değeri: 3/3
  • Polarizasyon: H (Yatay)

Bu frekans bilgilerini uydunuzda girerek kanalı kaydedebilirsiniz. Ek olarak bu kanalı arattığınızda diğer bein sports 1, bein sports 2, bein sports 3 ve bein sports 4 kanalları da otomatikman yüklenecektir. Ardından şifresiz ve ücretsiz bir şekilde uefa maçlarını izleyebileceksiniz. Normalde süper lig maçları zamanında kanallar şifreli oluyor ama şampiyonlar ligi ve uefa maçları esnasında şifreleri genelde kaldırıyorlar. Çünkü hatırlayacaksınız ilk hafta Galatasaray’ın şampiyonlar ligi maçını ücretsiz yayınlamışlardı. Aynı şekilde uefa maçlarını da yayınlayacağını düşünüyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir