2019 İstanbul Hatimli Teravih Kıldıran Camiler Listesi

Cümleten selamun aleyküm. Bu yazımızda sizlere 2019 yılı için İstanbul’da hatimli teravih namazı kıldıran camiler neresidir onların isimlerini paylaşacağız.

Her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan ayında da hatimli teravih namazı kıldıran camilerimiz mevcuttur. Hatta yıllar geçtikçe bu cami sayısı da artmaktadır. Mesela Güngören’de önceleri sadece 1 camide hatimli teravih namazı kıldırılıyordu. Fakat bu sene Güngören’de 4 camide hatimli teravih kıldırılmaktadır. Bu şekilde İstanbul’un diğer ilçelerinde de hatırı sayılı bir miktarda hatimli teravih kıldıran camiler vardır. Tabi sadece İstanbul’da değil diğer illerimizde de hatimli teravih namazı kıldıran camiler vardır. Türkiye’nin tüm listesine buradaki yazımızdan bakabilirsiniz. Veya Google’dan “Ankara hatimli teravih camileri diyanet” , “İzmir hatimli teravih camileri diyanet” şeklinde aratma yaparsanız da bu illerdeki cami isimlerine ulaşabilirsiniz.

Şimdi 2019 yılı için İstanbul’daki hatimli teravih namazı kıldırılan camilerin isimlerini sizlere aktaralım.

2019 İstanbul Hatimli Teravih Kıldıran Camiler

Hatimli teravih kıldıran camiler
Hatimli teravih kıldıran camiler

Camilerin isimlerine yukarıdaki görselden ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha net fotoğraf için Diyanetin buradaki sayfasına göz atabilirsiniz.

NOT = Hatimle teravih namazında 1 günde 1 cüz okunmaktadır. Yani 20 rekat teravih namazının her rekatında 1 sayfa okunuyor. Böylelikle 1 günde 1 cüz, 30 günde 30 cüz okunmuş oluyor ve Kur’an-ı Kerim hatmedilmiş oluyor. Ayrıca hatimli teravih çok uzun sürmemektedir. Hatimli teravih namazı normal teravih namazından ortalama 20-30 dakika daha fazla sürmektedir.

Hatimli teravih kıldıran camilerin isimleri bu şekildedir. Paylaşımı biraz geç yaptığımız için kusura bakmayınız. Allah şimdiden herkesin teravih namazları kabul eylesin. Amin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir