+231 Hangi Ülkenin Telefon Kodudur? 231 Nereye, Hangi Ülkeye Aittir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere +231 hangi ülkenin, nerenin telefon kodudur kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Her ülkenin kendisine özel telefon alan kodu bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’nin alan kodu +90 ‘dır. Yani diyelim ki siz yurt dışında bir telefonu arayacaksınız. Bu durumda karşıdaki kişi alan kodunu +90 olarak görür. Aynı şekilde yurt dışından ülkemize yapılan aramalarda telefonların başında özel alan kodu yazmaktadır. İşte bunlardan birisi de +231 alan kodudur. Şimdi sizlere 231 hangi ülkenin telefon kodudur, hangi ülkeye ve nereye aittir kısaca hakkında bilgi verelim.

+231 Hangi Ülkenin Telefon Kodu? +231 Alan Kodu Nereye Ait?

+231 Liberya ülkesine ait telefon kodudur. Liberya’nın uluslararası telefon alan kodu +231 ‘dir. Yani eğer sizi yurt dışından +231 ile başlayan bir numara arıyorsa bilin ki bu numara Liberya’da bulunuyor. Liberya, Batı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Liberya’nın internet alan adı uzantısı ise “.lr” şeklindedir.

Kısacası 231 telefon alan kodu Liberya ülkesine aittir. Eğer sizi +231 li bir numara arıyorsa bu numara Liberya’dan sizi aramış demektir. Liberya ise Afrika kıtasında bulunan bir ülkedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir