<3 Ne Demek? Küçüktür 3 (<3 İşareti) Ne Anlama Geliyor? Kalp Emojisi mi?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere <3 işareti ne demektir, ne anlama geliyor onu anlatacağız.

Sosyal medyada, online oyunlarda vb. platformlarda en çok kullanılan işaretlerin başında <3 yani küçüktür üç işareti geliyor. Bu işaretin anlamı birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Bu işaret genellikle emojilerin yapılmadığı yerlerde kullanılıyor. Mesela online oyunlarda klavyeden emoji yapılamadığı için onun yerine kalp anlamına gelen <3 işareti yapılabiliyor. Aynı şekilde diyelim ki emoji yapmakla uğraşmak istemiyorsunuz o zaman Facebook, Twitter, İnstagram gibi yerlerde de yorumlara <3 <3 <3 yazarak sevgi ifadesinde bulunabilirsiniz, yani kullanıcıya kalp atabilirsiniz. Şimdi sizlere <3 işareti anlamı nedir kısaca bilgi verelim.

<3 İşareti Ne Demektir? Sosyal Medyada <3 Nedir, Ne Anlama Gelir?

  • <3 (Küçüktür üç işareti) ==> Kalp anlamına geliyor.

<3 işareti “kalp” anlamına gelmektedir. Yani sosyal medyada veya online oyunlarda chat kısmına <3 işareti yaparsanız karşıdaki kişiye kalp göndermiş olursunuz. Bir nevi kalp emojisinin farklı bir versiyonudur. Bu işaret daha çok ♥ buradaki gibi kalp emojisinin yapılamadığı platformlarda kullanılır. Örneğin online oyunlarda bildiğiniz gibi kalp emojisi yapılamıyor. İşte onun yerine kalp anlamına gelen <3 bu işaret kullanılıyor. Aynı şekilde sosyal medyada da veya whatsapp üzerinden konuşurken emoji yapmakla uğraşmak istemeyenler daha doğrusu bilgisayardan bu platformlara girenler klavyeden hızlı şekilde <3 işareti yapıp karşı tarafa gönderebiliyor. Dediğimiz gibi bu işaret kalp anlamına gelmektedir.

<3 = Kalp
<3 = Kalp

Küçüktür üç (<3) işaretinin görseline yukarıdan bakabilirsiniz. Aslında <3 bu şekilde yazıldığınızda yan kalp olarak duruyor. Fakat bu işareti dik olarak çevirdiğinizde kalp simgesini andırdığı için haliyle <3 simgesi kalp anlamına gelmektedir.

Kısacası <3 işareti kalp manasına gelmektedir. Yani kalp yapma emojisinin bir diğer versiyonu “<3” bu şekildeki küçüktür üç sembolüdür. Bu işareti klavyeden kolaylıkla yapabilirsiniz. <3 işaretini yapmak için klavyedeki Z harfinin hemen solundaki küçüktür işaretine basın. Ardından sayılar kısmından 3 tuşuna basın. Böylelikle <3 yapmış olursunuz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir