Discord (DC) Otomatik Açılıyor Nasıl Kapatılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Discord’un otomatikman açılması nasıl engellenir onu anlatacağız.

Bilgisayarımızı daha hızlı kullanmak ve PC’den en iyi performansı almak için arka planda çalışan uygulamaları kapatmamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi Windows’ta bazı programlar bilgisayar açıldığında arka planda otomatikman açılıyor. İşte bu programlar RAM ve işlemci kapasitesini doldurabiliyor. Bu yüzden arka planda gereksiz çalışan uygulamaları kapatmamız iyi olabilir. Bilgisayar açılırken arka planda otomatikman açılan programlardan birisi de Discord’tur. Peki, Discord otomatik açılması nasıl engellenir, PC açılında Discord’un açılması otomatik nasıl kapatılır şimdi sizlere onu anlatalım.

Discord Windows Açılışta Otomatikman Açılıyor Nasıl Kapatabiliriz?

Discord’un otomatikman açılışını engellemenin 2 farklı yöntemi bulunmaktadır. İlki görev yöneticisi üzerinden, diğeri de Discord uygulaması üzerindendir. Şimdi resimler eşliğinde detayları gösterelim.

Birinci Yöntem (Görev Yöneticisi İle):

Görev yöneticisinden Discord’un başlangıçta otomatikman açılıp açılmamasını ayarlayabilirsiniz. İlk olarak başlat menüsünden görev yöneticisini açıyoruz. Ardından üst menüden “Başlangıç” kısmına giriyoruz.

Sonrasında burada bilgisayar başladığında otomatikman açılan programlar ve uygulamalar yer alacak. Buradan Discord’u bulup sağ tık yapıp “Devre dışı bırak” seçeneğini seçiyoruz. Bizde otomatik açılma aktif olmadığı için yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi görev yöneticisinde gözükmedi. Sizde büyük ihtimalle gözükür. Bunu devre dışı bırak yaparsanız bilgisayar her başladığında Discord otomatikman açılmamış olur. Şimdi diğer yönteme geçelim.

İkinci Yöntem (Discord Uygulaması İle):

Diğer yöntem ise Discord programı üzerinden yapacağımız bir ayar ile otomatik başlangıcı engellemektir. İlk olarak Discord’u açıyoruz. Akabinde sol alttan “Kullanıcı Ayarları” kısmına giriyoruz. Yani sol alttaki dişli çark ayarlar butonuna basıyoruz.

Sonrasında sol menüden “Windows Ayarları” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Ardından burada en üstteki seçenekte yer alan tik işaretini kaldırıyoruz. Yani aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi en üstteki tiki kaldırırsak Discord Windows başladığında otomatikman açılmayacaktır.

Yani Discord’daki Windows Ayarları bölümünde en üstteki “Sistem Başlangıç Davranışı” ve “Discord’u Aç” seçeneğindeki işareti kaldırmamız gerekiyor. Böylelikle bilgisayar başladığında DC programı otomatik açılmamış olacaktır.

Bu yöntemlerden birisiyle DC’nin otomatik açılmasını kapatabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir