Android Mobil Oyunlar Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere android mobil oyunlar bilgisayardan nasıl açılır, pc den nasıl oynanır onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi son yıllarda mobil oyun dünyası oldukça gelişti ve bilgisayarda oynanan oyun kalitesine yakın oyunlar mobilde de yapılmaya başlandı. Özellikle ülkemizde yer alan mobil oyun yapımcıları son yıllarda birçok yatırım aldı ve dünya çapında oyunların sahibi oldu. Hal böyle olunca mobildeki oyunları bilgisayarda deneyimlemek isteyenlerin sayısı da arttı. Normalde mobil oyunları bilgisayarda çalıştırmanın birçok yöntemi olabilir fakat bu yazımızda sizlere bir uygulama aracılığıyla mobil oyunlar PC’de nasıl oynanır onu göstereceğiz.

Android Mobil Oyunlar Bilgisayarda Nasıl Açılır?

  • Gerekli program ==> BlueStacks

1-) Öncelikle arkadaşlar android mobil cep telefonlarında oynanan oyunları bilgisayar üzerinde çalıştırmak ve açmak için bilgisayarınıza “BlueStacks” programını kurmanız gerekiyor. BlueStacks programı tamamen ücretsiz ve resmi sitesinden hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Türkçe menüleri olduğu için kurulumu gayet basittir. Öncelikle programı bilgisayara indirmek için “www.bluestacks.com” resmi sitesini açın. Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi İndir butonu çıkacak ona basarak PC’ye kurulum sağlayabilirsiniz.

2-) BlueStacks programı yüklendikten sonra açıyoruz. Programın ana sayfası aşağıdaki gibi gözüküyor. Burada mobilde oynanan tüm android oyunlar karşımıza çıkacaktır. İstediğinizi indirebilir ve bilgisayardan oynayabilirsiniz. Fakat oyunları oynamak için sisteme giriş yapmanız gerekiyor.

3-) Oturum açmak için Google ile oturum açabilirsiniz veya diğer seçenekleri seçerek oturum açabiliyorsunuz. Oturum açtıktan sonra artık sınırsız şekilde android oyunları bilgisayara yükleyebilir ve oynayabilirsiniz.

4-) Ek olarak diyelim ki mobil android hesabınızdaki oyunları bilgisayarda oynayacaksınız diyelim. Yani mesela Clash of Clans kendi telefonunuzdaki karakterinizi, köyünüzü buradan oynayabiliyorsunuz. Kendi android hesabınızı açmak için öncelikle ana sayfadaki “Google Play Store” kısmını açın ve kullanıcı adı şifrenizle birlikte Play Store’da oturum açın. Ardından kendi hesabınızda bulunan tüm oyunlara buradan ulaşabilir ve oynayabilirsiniz.

5-) Kısacası BlueStacks programı yardımıyla mobil cihazlarda oynanan tüm oyunları bilgisayarınızda açabilir ve oynayabilirsiniz. Dediğimiz gibi elbette başka yöntemler de vardır fakat en kolay ve güvenilir yöntemi bu şekildedir diyebiliriz.

Bu şekilde BlueStacks programını bilgisayarınıza yüklerseniz mobildeki tüm oyunları bilgisayar üzerinde ücretsiz olarak açabilir ve oynayabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir