3 Simli Cep Telefonu Var mı, Yok mu? 3 Hatlı Telefon Modelleri Nelerdir?

Merhabalar bu yazımızda sizlere şuanda piyasada 3 simli cep telefonu satılıyor mu, hangi model ve marka cep telefonlarında 3 sim hat bulunuyor kısaca onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi çift simli telefonlar oldukça yaygın. Genellikle birisi kişisel ve diğeri iş için sim hatları oldukça yaygın kullanılıyor. Bu yüzden çift hatlı telefonlar çok satabiliyor. Mesela yoğun bir işiniz var diyelim ve iş için farklı bir hat kullanmanız gerekiyor. Bu durumda yeni bir telefon almak yerine çift simli telefon alıp o telefonu çift hatlı şekilde kullanabiliyorsunuz. Çoğu kişi bir telefonda maksimum 2 hat olabileceğini düşünüyor. Fakat 3 hatlı telefonlar da mevcuttur. Eğer bir telefonda 3 farklı sim kartı kullanmak isterseniz ona göre cep telefonu modelleri satın alabilirsiniz. Şimdi detaylara geçelim.

3 Hatlı (Simli) Cep Telefonu Var mı, Markaları Neler?

Evet 2 hatlı cep telefonları olduğu gibi 3 hatlı yani 3 simli cep telefonları da mevcuttur. Her ne kadar kullanımı fazla yaygın değilse de bazı markalar 3 simli telefonlar üretebiliyor. 3 simli telefonlar genellikle eski tuşlu telefonlarda bulunmaktadır. Örneğin “Kechaoda K112” telefonu 3 simli hatta sahiptir. Bunun dışında yine tuşlu telefonlardan olan “Kechaoda A6” ve “Skyshop Q3308” telefon markaları ve modelleri de 3 hatlı sime sahiptir.

Buna ek olarak bazı akıllı telefonlarda eSIM sistemi de mevcuttur. Mesela Samsung ve Apple’ın bazı modellerinde eSIM de aktif oluyor. Bu eSIM sistemi normal çift hatlı bir telefondur. Fakat eSIM kullanıldığında ekstradan bir sim daha varmış gibi oluyor ve toplam 3 simli (yani toplam 3 hatlı) telefona dönüşüyor. Fakat bunların kullanımı yaygın değildir. Yani 3 sim hatlı telefonları genellikle Çin piyasası üretiyor diyebiliriz.

Günümüzde birçok üretici tarafından üretilen 3 SIM kart yuvasına sahip akıllı telefonlar bulunmaktadır. Ancak bu tür telefonlar genellikle belirli pazarlarda veya belirli markalar altında bulunabilir. Örneğin, bazı Çin merkezli telefon üreticileri bu özelliği sunan modeller üretmektedir. Ancak, 3 SIM kart yuvasına sahip telefonlar genellikle yaygın değildir ve genellikle belirli talepler veya özel kullanım durumları için üretilmektedir. Bu nedenle, genel tüketici pazarında yaygın olarak bulunan standart akıllı telefonlarda bu özelliği bulmak zor olabilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir