3’te 3 Tarih Yarışması Whatsapp Başvuru Hattı | Başvuru Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere 3’te 3 tarih yarışması whatsapp başvuru hattı numarasını ve başvuru formunu paylaşacağız.

3’te 3 tarih yarışması trt 1 ekranlarında yayınlanan bir genel kültür-tarih yarışmasıdır. Tüm sorular tarih konusu üzerinden gelmektedir. Sorular genelde Osmanlı tarihi, Anadolu tarihi, İslam tarihi, İlk Türk devletleri tarihi, yakın tarih vb. konular üzerinden gelmektedir. Geçtiğimiz senelerde yarışmayı Engin Altan Düzyatan sunuyordu. Şimdi ise yarışmayı Pelin Çift sunmaktadır. Yarışmada aynı zamanda tarihçi Tufan hoca da mevcuttur. Yarışmacılar joker haklarını kullanarak Tufan hocadan ipucu isteyebiliyorlar. Yarışmada art arda 3 soruya doğru cevap verirseniz üçleme yapmış olursunuz ve o üçlemenin parasını garanti kazanmış olursunuz. Kısaca yarışma bu şekildedir. Tarih bilginize güveniyorsanız ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

Gelelim başvuruya. Yarışmaya whatsapp hattı üzerinden başvurulduğu gibi internetten form doldurularak da başvuruluyor. Ama her halükarda başvuruyu yaptıktan sonra 3’te 3 tarihe whatsapp üzerinden kendinizi tanıtan kısa bir video göndermeniz gerekiyor. Aslında normalde whatsapp üzerinden direkt başvuru mevcuttu. Fakat online form doldurduktan sonra bir de whatsapp’dan dediğimiz gibi video göndermeniz gerekmektedir.

3’te 3 Tarihe Başvuru Nasıl Yapılır?

Yarışmaya başvuru 2 aşamadan oluşmaktadır.

1-) Öncelikle buradaki siteye girin “https://basvuru.3te3.tv/” ve başvuru formunu eksiksiz doldurun. Başvuru formunu bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü mobilden yapılınca bazen hata verebiliyor.

2-) Site üzerinden başvuru yaptıktan sonra ekranda başvuru numaranız ve whatsapp numarası çıkacaktır. Ardından bir A4 kağıdı üzerine formu doldurduktan sonra ekranda yazan başvuru numarasını a4 kağıdına “Başvuru numarası:******” şeklinde yazınız ve bu kağıdı elinizde tutarak kendinizi tanıtan kısaca bir video çekiniz. Ardından o whatsapp numarasına videoyu gönderin. Böylelikle başvurunun 2. aşamasını da tamamlamış olursunuz. Sonrasında duruma göre kanal sizi arayacak ve görüşmeye çağıracaktır.

Videonun fazla uzun olmasına gerek yok dediğimiz gibi burada önemli olan a4 kağıdını elinizde tutup videoyu çekmenizdir. Whatsapp numarasının tamamını güvenlik açısından paylaşmayacağız. Fakat site üzerindeki formu doldurduktan sonra zaten whatsapp numarası ekranda belirecektir oradan da görebilirsiniz. Biz yinede son 4 hanesini gizleyerek numarayı sizlere iletelim.

3’te 3 Tarih Whatsapp Başvuru Hattı Numarası (Son 4 hane hariç)

  • 0505 018 ** **

Arkadaşlar numara bu şekildedir. Bilerek son 3 hanesini gizledik. Çünkü direkt whatsapp üzerinden başvurular kabul edilmiyor. İlk olarak başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Ardından whatsapp’a video göndermelisiniz. Tekrardan söyleyelim ilk olarak “https://basvuru.3te3.tv/” bu siteden başvuru formunu doldurmalısınız.

Şimdiden iyi yarışmalar dileriz.

YORUMLAR

  1. Merhabalar ben formun ilk kısmını doldurdum arkasından bu whatsapp numarası çıktı ekranda fakat ben tam okumadan kapattım şimdi sizin sayfanızda gördüm başvurunun ikinci kısmı olduğunu whatsapp numarasını tam olarak gönderebilir misiniz, teşekkürler şimdiden

    1. Merhabalar efendim maalesef biz de zamanında başvuru yapmıştık numarayı öyle almıştık herhangi bir yere kaydetmedik. Fakat başvuru formunun en altındaki numaraya yazabilir misiniz, veya gmail adresi var oraya mesaj atın size numarayı iletebilirler. Ya da en hızlı çözüm başvuru formunu tekrardan doldurun böylelikle numara tekrardan ekranda gözükecektir. Aslında numarayı önceden biliyorduk fakat direkt oradan başvuru yapılınca hatalı başvuru olduğunu düşündüğümüz için kaldırmıştık. Dediğimiz gibi numarayı tekrar görmek için aynı kişi adına veya farklı kişi adına başvuru formunu doldurup numarayı alabilirsiniz.

      Son olarak eğer farklı sekmede açıldıysa numara ve yanlışlıkla kapattıysanız tarayıcının geçmiş bölümünden tekrar kontrol edebilir misiniz? Belki orada kayıtlı duruyordur.

      İnşallah başvurunuz onaylanır. Şimdiden başarılar diliyoruz efendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir