7-24 Acil Destek Sigorta Poliçesi Dolandırıcılığı!

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere yeni bir dolandırıcılık türünden bahsedeceğim.Aslında epeydir bu dolandırma yöntemi var ama ben yeni öğrendim o yüzden konu açma gereği duydum.

Direk konuya geçiyorum.Bir arkadaşımı geçen gün 0505 ‘li bir numaradan aramışlar.Arayan kişi bayanmış ve arkadaşıma 2012 yılında bir sigorta poliçesi aldığını ve şuana kadarki 2 yılın tüm tebligatlara rağmen ücretini ödemediğini ve telefonlara cevap vermediğini söylemiş.Gün içerisinde 350 tl olan borcunu ödemediği taktirde yasal işlemler başlatacağını söylemiş ve mahkeme kararıyla 7500 tl alacakları söylemiş.

Bunun üzerine arkadaş sigorta şirketinin telefon numarasını istemiş.Karşıdaki kişi 444 lü bir numara vermiş ve şimdi aramayın çok yoğun olabilirler cevap veremeyebilirler demiş.Bunun üzerine arkadaş şüphelenmiş.Telefonu aramış kimse cevap vermemiş.

Karşıdaki bayanın ismini rica etmiş araştırmak için.Zorla da olsa ismini söylemiş.Zeynep Saka adında birisiymiş.İstanbul 3. icradan arıyormuş.Telefonu kapattıktan sonra benim arkadaş İstanbul 3. icra müdürlüğünü aramış ve durumu anlatmış.

Karşıdaki müdür bu isimde bir çalışan olmadığını arayanların dolandırıcı olduğunu söylemiş.Bunun üzerine arkadaş derhal polisi aramış ve karşıdaki polisler kesin olarak onlar dolandırıcıdır demişler.

Aman arkadaşlar bu dolandırıcılara dikkat edelim.Bu konuyu her yerde paylaşalım ki kimse bu sebeplerden dolayı dolandırılmasın.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir