TTNet’den Arıyoruz Diyen Dolandırıcı 0850’li Numaralar

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere son zamanlarda sıklıkla ortaya çıkan telefon dolandırıcılarından bahsedeceğim.

Öncelikle baştan uyaralım.Son zamanlarda 0850’li bir numara sizi aradıysa ve “ttnetten(vs. firmalardan) arıyoruz 2 yıllık taahhütünüz bitmiş bugün son günü uzatmak isterseniz elimizde size göre çok uygun bir kampanya var.” dediyse lütfen inanmayın arkadaşlar.Çünkü ttnet veya diğer büyük firmalar hiç bir zaman sizi 0850’li bir numaradan aramaz.Yani bir düşünün siz koskoca bir şirketsiniz ve müşterilerinizi 0850’li numaradan arıyorsunuz çok saçma değil mi?Zaten adamların 444’lü numaraları mevcut.Bir sorun olunca buradan arayıp konuşurlar.

O yüzden dediğimiz gibi bu numaralara kesinlikle inanmayınız.Bunların amacı sizi ttnet olarak kandırmak ve size d-smart+internet kampanyası ile birlikte 69 tl gibi bir ücrete inandırmaktır.Siz de tamam kabul ediyorum deyince adamlar evinize gelip kurulumu yaparlar ve belge imzalatırlar sonra her ay d-smarta para ödemek zorunda kalırsınız.Dediğimiz gibi bu adamlar kendilerini ttnet olarak kandırıyor ve sizlere d-smart vb. ürünler satıyor.Bu şekilde para kazanıyorlar.Aslında tamamen dolandırıcı demek yanlış olabilir.Sonuçta d-smart evinize kurulacak.Fakat istemediğiniz bir şey olabilir bu.Yani zorla kurulum olduğu için bunun da adına dolandırılma denilebilir.

Lütfen elinizden geldiğince 0850’li numaralara itibar etmeyin.Çünkü bu numaralardan arayanlar dolandırıcı olabiliyor.Şöyle düşünün üstte de yazdığım gibi kurumsal bir şirket sizi 0850’li numaradan nadir arar.Genelde büyük şirketse zaten 444 ile başlayan numaraları vardır.O yüzden lütfen dikkat edelim bu şekilde.Şimdi benim de başıma gelen bir olayı anlatayım sizlere.

Arkadaşlar 2 gün önce babamı aramışlar.Kendisi internet ile alakalı pek bilgi sahibi olmadığı için adamla konuştuktan sonra telefonu bana pasladı.Bende gerçekten ttnet arıyor sanmıştım.Çünkü telefon numarasına hiç bakmadım.Babam teli açtığı için heralde ttnetten aranıyorumdur diye düşündüm.Akabinde adamlar taahhütünüz doldu paketinizi uzatmak isterseniz 69 tl’ye d-smart+internet paketimiz mevcut dediler.Bunu da 2 ye bölüceklermiş 35’i d-smarta gidicekmiş 35’i de ttnete gidicekmiş.Dedim eyvallah tamam madem en uygun paket bu bunu alalım dedim.Onay verdim salak gibi.Dedim ya gerçek ttnet kullanıcıları sandım bunları.Ardından tel numaramı istedi,adresi sordu ve tc yi istedi.Evet hepsini salak gibi verdim kabul ediyorum ben bir salağım 🙂 Fakat sonradan dedim ulan bunlar ttnet’se benim ev adresimi nasıl bilmezler bu işte bi şeylik var dedim.Akabinde tam telefonu kapatacakken arkadan gülüşme sesleri geldi.O zaman kafam dank etti dedim tamam bunlar dolandırıcı kesin.

Sonrasında internete girip bu numarayı yazdım ve yorumları okudum harbiden herkes mağdur olmuş kesin dolandırıcı dediler bunlara.Sonrasında benim başım yandı sizin de yanmasın diye bu konuyu açmak istedim.

Şimdi sizlere bu dolandırıcı olan 0850’li numaraları paylaşayım;

0850 560 26 52
0850 560 25 67

NOT1=Bu numaralar dolandırıcıdır kesinlikle itibar etmeyiniz.İnternette zaten aratabilirsiniz haklarında çok şikayet var.

NOT2=Şimdilik bildiğim 2 tane dolandırıcı numarası var onlar da üstte yazdıklarım sizin de bildikleriniz varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bu numaralar sizi sürekli rahatsız edebilir açmayın arkadaşlar boşverin kapatın gitsin.Zamanla adamlar da aramayı bırakır zaten.Ek olarak bu numaralara sözde onay verdiyseniz de korkmanıza gerek yok.Eğer bir belgeye imza atmadıysanız adamlar size bir şey yapamazlar ttneti aradım konuştum böyle dediler.

Yine de etrafımızdaki insanları bilgilendirmekte fayda vardır.Bu tarz numaralar büyük ihtimalle dolandırıcıdır.Özellikle ttnet vs. büyük firmalardan arıyoruz derlerse kesinlikle dolandırıcıdır diyebiliriz.O yüzden dikkat etmekte fayda var.

Umarız faydalı olur.Konuyu sosyal medyada akrabalarınızla ve arkadaşlarınızla paylaşın ki onlar da bu dolandırıcılara karşı mağdur olmasınlar erkenden uyansınlar.Teşekkürler iyi günler dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir