88 Nerenin Plaka Kodu? 88 Plaka Kodu Gerçekte Var mı, Hangi Ülke, Türkiye’de mi?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere 88 nerenin plakasıdır, hangi ülkeye aittir, gerçekte böyle plaka var mı yok mu kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Bazı dizi ve filmlerde 88 plaka kodu arabalar görülebiliyor. 88 plaka kodu arabaları gören izleyiciler böyle bir plaka kodu gerçekte var mı, bu plaka kodunun hangi ilimize veya hangi ülkeye ait olduklarını merak ediyor. Şimdi sizlere 88 plaka kodu ile ilgili bilgiler verelim.

88 Plaka Kodu Nereye Ait? Gerçekte 88 Plaka Kodu Var mı?

Gerçekte 88 plaka kodu diye bir plaka yoktur. 88 plaka kodu bazı dizi ve filmlerde kullanılan kurgusal bir plaka kodudur. Yani 88 plaka kodu bazı diziler için özel olarak hazırlanıyor. Ülkemizde en fazla 81 plaka numarası bulunmaktadır. 81 plakası da Düzce ilimize aittir. Bunun dışında 81’den fazla olan plaka kodları kurgusal olarak hazırlanmıştır diyebiliriz. Haliyle 88 plaka kodu da bazı dizi ve filmler için kurgusal ve özel olarak hazırlanmıştır.

88 plakası ilk olarak 2018 yılında yayınlanan Bozkır dizisinde kullanılmıştır. Bozkır dizisinde 88 plakalı bir araba yer almaktadır. Fakat dediğimiz gibi 88 plakası kurgusal bir plakadır ve bu dizi için özel olarak hazırlanmıştır. Gerçekte böyle bir plaka kodu yoktur. Ayrıca 88 plaka koduna sahip bir ülke ve şehir de bulunmamaktadır diyebiliriz. Buna ek olarak 88 plaka kodlu bir araba geçtiğimiz bölümlerde (yanlış hatırlamıyorsak) TRT1’de yayınlanan Teşkilat dizisinde de gözükmüştü. Yani 88 plakalı arabalar bazı dizilerde kurgusal olarak yer alabiliyor diyebiliriz. Kısacası gerçekte 88 plaka kodu bulunmuyor. Bazı diziler için özel olarak hazırlanıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir