Trende Priz Var mı? Yüksek Hızlı Trende ve Uzun Yolculuk Trenlerde Priz Bulunur mu?

Merhabalar bu yazımızda sizlere yüksek hızlı trende priz var mı, internet var mı kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Tren yolculuklarında, yüksek hızlı trenlerde, uzun yolculuk yapılan trenlerde priz ve internet var mı en merak edilen konulardan birisidir. Trenlerde priz olması çok önem taşıyor. Çünkü uzun süreli tren yolculuğu sırasında kişiler bilgisayardan veya telefondan işlerini yürütebiliyor. Bundan dolayı priz ve internet olan trenler daha çok tercih edilmektedir. Şimdi trenlerde priz ve internet bulunur mu kısaca bilgi verelim.

Trenlerde Priz ve İnternet Var mı?

Yüksek hızlı trenlerde ve normal trenlerde priz bulunmaktadır. Bazı kaynaklara göre trenlerde hemen hemen her koltukta priz bulunuyor. Özellikle yüksek hızlı trenlerin her koltuğunda priz var. Fakat bazı kaynaklara göre ise trenlerdeki business class yani trenlerin lüx sınıfında prizler bulunmaktadır. Bazı kaynaklara göre her koltukta priz bulunmasa da trenin bazı bölümlerinde priz yer almaktadır. Kısacası trenlerde priz bulunuyor fakat bazılarında her koltukta bulunurken bazılarında ise ara bölümlerde seyrekli şekilde yer almaktadır.

Buna ek olarak yüksek hızlı trenlerde internet de bulunmaktadır. Yani YHT’lerde hem priz hem de internet bulunuyor. Bazı kaynaklara göre yüksek hızlı trenlerde ücretsiz Wifi ağına bağlanıp internete ücretsiz bağlanılabiliyor. Yani trende hem bilgisayarınızı şarj edebilir hem de ücretsiz internete bağlanabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir