GMail Arşivlenen Mailler Nerede Bulunur? Nasıl Açılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere gmailde arşivlenmiş mailler nerede bulunur, arşivlenen mailler nasıl açılır kısaca onu göstereceğiz.

Gmail’de bir maili okuduktan sonra geri gelme tuşuna basarken yanlışlıkla arşivle butonuna basabilirsiniz. Çünkü geri gelme tuşunun hemen bir sağında arşivleme tuşu bulunuyor. Haliyle arşivlenmiş maili tekrar gelen kutusuna almak isteyebilirsiniz. Bundan dolayı gmailde arşivlenen mailler hangi kategoride bulunur araştırılıyor. Şimdi sizlere gösterelim.

Gmail Arşivlenmiş E-Posta’lar Nerede Bulunur, Hangi Kategoride?

1-) Gmail’de arşivlenmiş mailler “Tüm Postalar” kategorisinde yer almaktadır. Burayı açmak için öncelikle gelen kutusunda sol tarafta “Diğer” seçeneği var, ona tıklıyoruz.

2-) Ardından altta “Tüm Postalar” kısmı açılacak. İşte burada arşivlenmiş mailler yer almaktadır. Bu bölümden tüm arşivlediğiniz mailleri görebilirsiniz.

3-) Tüm postalar kısmındaki maillerde “gelen kutusu” etiketi olmayan mailler arşivli mail anlamına gelmektedir. Eğer aşağıda gördüğünüz gibi mailin yanında gelen kutusu yazısı yazıyorsa bu mail arşivli mail değildir. Eğer bir yazı yazmıyorsa bilin ki o mail arşivlenmiştir.

4-) Arşivli maili arşivden kaldırmak isterseniz yani gelen kutusuna geri taşımak isterseniz mailin üstündeki aşağıda gördüğünüz gibi “Gelen Kutusuna Taşı” butonu çıkacak. Ona tıklayarak bu maili arşivden kaldırabilir ve yeniden gelen kutusuna taşıyabilirsiniz. Veya tekrar arşive almak isterseniz sol üstte yer alan “Arşivle” butonuna basmanız yeterlidir.

5-) Dediğimiz gibi arşivli mailler “Tüm Postalar” sayfasında bulunuyor. Gmail’de “arşiv” isminde bir kategori yoktur. Bundan dolayı tüm arşive alınmış maillere “tüm postalar” kategorisi içinden ulaşabilir ve bakabilirsiniz.

Bu şekilde gmail üzerinden arşivlenmiş maillerinizi bulabilir ve kontrol edebilirsiniz. Eğer gelen kutusu etiketi yoksa dediğimiz gibi o mail arşivlenmiş mail oluyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir