Adını Çok Fazla Duymadığınız İlginç Meyveler

Bu yazımızda sizlere adını çok fazla duymadığınız en ilginç 9 meyveyi paylaşacağız. İyi okumalar dileriz…

Piyata: Ejderha meyvesi olarak da bilinmektedir. Görüntüsü çok güzel olduğundan sırf görüntüsü için satın alanlar da vardır. Bu meyvenin tadı kivi ve kavuna benziyor.

Boynuzlu Kavun: Bu meyve kiwona olarak da bilinmektedir. Boynuzlu kavunun tadı ise salatalık, kabak, muz ve limon arasında bir tat olarak tarif ediliyor ve başka bir isimle Alanya kavunu diye de bulunabiliyor.

Mucize Meyve: Bu meyve yenildikten sonra belli bir süre içerisinde arkasından acı veya ekşi ne yenilirse yenilsin tatlı olarak tat gelmektedir. Bu meyvenin üzerinde bilimsel araştırmalar yapıldığında bilim adamları, meyvede bulunan ve miraculin ismi verilen bir çeşit glikoprotein, dilin üzerini bir kaç saat süre kadar kaplayarak dilin ekşi ve acımsı tatları almasını engellediği söylenilmektedir.

Ekmek Meyvesi: Ekmek meyvesi Hint okyanusu adalarında yetişmektedir. Bu meyve nişasta bakımından çok zengindir bu yüzden de ekmek olarak yenilebildiği söylenilmektedir.

Bael: Armut meyvesini andıran bu meyve Hindistan ülkesine özgü ve kutsal sayılmaktadır. İçi yumuşaktır ve tadı da gül kokulu olduğu söylenilmektedir.

Cocona: Güney Amerika’da yetişmektedir ve tat bakımından limon ile domates arasındadır.

Çerimoya: Güney Amerika’nın nispeten serin bölgelerinde yetişmektedir. Tadı ise çilek, papaya, ananas karışımı gibi tarif edilir.

Duku: Güneydoğu Asya bölgesinde yetişen bu meyvenin dış görünüşü sarımsağa benzemektedir ve tadı da üzüm ile greyfurt arasındadır. Duku meyvesinin ağacının kabuğunun bazı zamanlar akrep sokmalarına karşı kullanıldığı söylenilmektedir.

Jabuticaba: Brezilya’nın güney bölgelerinde yetişmekte olan bu ilginç isimli bitki büyük bir antioksidan kaynağıdır. Meyvenin en büyük özelliği ise direkt olarak ağacın gövdesinde yetişmesidir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir