Adsense Ödemeleri Ne Zaman Yatar?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Google Adsense reklam şirketinin ödemelerini hangi tarihte yaptığını paylaşacağız.

Webmasterların en çok tercih ettiği reklam şirketi Google Adsense‘dir.Çünkü  hem google’nin olması nedeniyle güvenilir hem de alanında en iyi kazancı sağlayan firmadır.Diğer firmalar ya eksik sayım yapıyor ya da ödemesini tam zamanında yapmıyor.Tabii ki tüm reklam şirketi için demiyoruz fakat bir kısmı bu şekilde.

Ama Google Adsense ödemelerini tam zamanında ve eksiksiz yapıyor.Peki adsense ödemelerini hangi gün yapıyor şimdi onu açıklayalım.

Google Adsense her ayın 21’inde ödemesini yapmaktadır.Fakat eğer ayın 21’i hafta sonuna denk gelirse ödeme pazartesi günü hesabınıza yatar.Ama dediğimiz gibi eğer ayın 21’i hafta içine denk gelirse ödemeler o gün hesabınıza gelir.

Mesela örnek vermek gerekirse Eylül ayı kazancınız ortalama olarak 21 Ekim‘de hesabınıza geçer.

Birde bazen ayın 21’i hafta içine bile denk gelse o gün ödeme gelmeyebiliyor.Yani rötar oluyor diyebiliriz.Fakat korkmayın hafta içine denk gelirse maksimum ayın 22’sinde ödemeler hesabınıza gelir.

Ortalama olarak ayın 20’sini 21’ine bağlayan gece mail gelir.Ödeme de ayın 21’inde sabah hesabınıza geçer.Dediğimiz gibi ödemeler 1-2 gün oynama yapabilir.Bunu da Google Adsense ile çok çalışan olmasına bağlayabilirsiniz.Yani endişe duymanıza gerek yoktur.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir