Adsense TBM Oranı En Yüksek Olan Sektörler

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere adsense tbm oranı en yüksek olan sektörleri paylaşacağız.Umarız faydalı olur.

TBM, tık başına maliyet anlamına gelmektedir.Yani tbm değeriniz ne kadar yüksekse kazancınız da o kadar yüksek olur.Peki tbm oranları en yüksek olan sektörler hangileridir.Gelin maddeler halinde birlikte öğrenelim.

1-)Finans-Ekonomi Sektörü;

Evet finans sektörü son zamanlarda ülkemizin yaşadığı durumlardan ötürü kötü olsa da bu sektör iyinin kötüsü diyebiliriz.Forex reklamlarının da yasaklanmasından sonra finans ve ekonomi sitelerinde tbm oranları epey düştü diyebiliriz.Lakin önceden tbm oranları genelde 1-2 tl arasında değişirken şimdi ise 0.50-1 tl arasında değişmektedir.Bu oranlar şimdilik düşüşte olsa da diğer sektörlere göre gayet iyidir diyebiliriz.O yüzden sektör düşüşte olsa bile çok iyi kazandıran bir sektördür.

2-)Mobilya-Dekorasyon Sektörü;

Tbm oranı yüksek olan bir diğer sektör ise mobilya ve dekorasyon sektörüdür.Bu tarz sitelere özellikle bayanların daha çok ağırlıklı girmesi bu tbm oranının yüksek olmasını sağlıyor diyebiliriz.Mobilya ve dekorasyon alanında bilginiz varsa kesinlikle site açmanızı tavsiye ederiz.Bu sektörde pasta epey büyük.Bu pastadan bir dilim de siz neden almayasınız.Tabii ki dediğimiz gibi bilginiz varsa bu sektöre girin.Yoksa diğer türlü içerik üretmekte sıkıntı yaşarsınız ve bir yerden sonra kitlenirsiniz.

3-)Dizi Haberleri-Fragman Sektörü;

Son olarak şimdilik tbm oranı en yüksek olan sektör dizi haberleri ve dizi fragman sektörüdür.Arkadaşımın bir dizi fragman sitesi var.Adsense tbm oranı genelde 0.80-1 tl arası kazandırıyor diyor.Yani siz düşünün artık 1k hitli dizi fragman siteniz olsa ve günlük %1 to oranıyla 10 tıklama gelse günlük 10 tl kazanmış oluyorsunuz ve aylık 300 tl ye tekabül ediyor.Aynı şekilde dizi haberleriyle karışık bir fragman sitesi açılabilir ve 1-1.5 tl ye kadar tbm oranları yakalanabilir.

Şimdilik en yüksek tbm oranları bu sektörlere aittir diyebiliriz.İlerleyen zamanlarda listeyi arttıracağız.Takipte kalmanız dileğiyle herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

  1. Güzel bir analiz yapmışsınız teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir