Age of Mythology Özel Oyun Oluşturma ve Ayarları Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Age of Mythology oyununda özel oyun oluşturma ve ayarları nasıl yapılır onu anlatacağız.

Age of serisinin belki de en beğenilen oyunlarından birisi Age of Mythology oyunudur. Oyunda Yunan, Mısır, İskandinav vb. mitolojilere göre özel karakterlerle strateji savaşı yapabiliyorsunuz. Oyunda normalde 32 bölüm mevcut. Fakat kendinize özel oyun oluşturup kendi herolarınızı seçerek de savaşabilirsiniz. Hatta 2’ye 2 veya 1’e 1 online olarak arkadaşlarınızla vs atabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde sizlere age of mythology oyununda özel oyun nasıl oluşturulur ve ayarları nasıl yapılır Türkçe halinde anlatalım.

Age of Mythology Özel Oyun Oluşturma ve Ayarları

1-) Öncelikle arkadaşlar özel oyun oluşturmak için “Single Player” kısmına giriyoruz. Eğer arkadaşlarınızla internet cafede oynayacaksanız LAN kısmına girmeniz gerekiyor.

2-) Ardından “Random Map” bölümüne giriyoruz. Burası özel oyun oluşturacağımız yerdir. Eğer 32 bölümden oluşan oyunun normal bölümlerini oynamak isterseniz Campaign kısmını açmanız gerekiyor.

3-) Ardından aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. Burada özel oyun oluşturma ayarlarını yapmamız gerekiyor. Mesela sol üstten kaça kaç oynayacağınızı seçebilirsiniz. Select map kısmından oyunun hangi haritada oynanacağını seçebilirsiniz. Ardından diğer ayarları yaparak “Start” butonuna basıp oyuna başlayabilirsiniz.

  • Players ==> Oyunu kaça kaç oynayacağınızı seçin.
  • Select Major God ==> Oyunda kendi mitolojik heronuzu seçin.
  • Select Map ==> Oyunu hangi haritada oynayacağınızı seçin. Denizli harita olursa liman yapabilir ve daha çok et kaynağı kazanabilirsiniz.
  • Difficulty ==> Oyun zoruluğunu seçebilirsiniz. Titan yaparsanız en zorda oynarsınız ve galibiyet almak gerçekten imkansıza yakın olur.
  • World Size ==> Burada harita boyutunu ayarlayabilirsiniz. Oyunun uzun sürmesini isterseniz Giant versiyonunu seçebilir ve daha çok kaynak toplama imkanı bulabilirsiniz.

4-) Zaten resmin üstüne de bilinmesi gereken yerleri yazdık. Ayrıca sağ üst taraftan da oyun tipi, gece-gündüz ayarı vb. diğer ayarları da yapabilirsiniz. Ek olarak oyunun Türkçe yamasını indirip oyunu Türkçe olarak da oynayabilirsiniz. Daha zevkli olabilir. Çünkü oyun içi bir sürü detay var. Eğer ingilizceniz yoksa TR yamayı indirip kurmayı unutmayınız.

Bu şekilde Age of Mythology özel oyun oluşturabilirsiniz. Ayrıca yarıda kalan oyunlarınızı kaydedip sonradan tekrar açabilir ve kaldığınız yerden oynamaya devam edebilirsiniz. Teşekkürler şimdiden iyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir