Akademik Makaleleri Nasıl Bulabiliriz?

Özellikle üniversite öğrencilerinin zaman zaman araştırma yapmaları için akademik makalelere ihtiyaçları olur.Gerek kütüphanelerden araştırırlar gerekse tanıdık hocalarından araştırma yaparlar.İnternet ortamında pek doğru akademik makalelere rastlayamazlar.Daha doğrusu yanlış arama yaparlar diyelim.

Şimdi sizlere güzel bir arama motorundan bahsedeceğim.İllaki aranızda bilenler vardır.Ama yinede paylaşmak istiyorum.

İnternet ortamında Google Akademik ile bir çok akademik makalelere ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.2004 yılında kurulan Google Akademik içerisinde akademik makalelerin olduğu bir arama motorudur diyebiliriz.

Google Akademik arama motoruna girmek için tıklayabilirsiniz.

Google akademik sayesinde bilime katkı sağlamış bir çok insanların tezlerine,çalışmalarına,projelerine vs. ücretsiz ulaşabilirsiniz.Arama yaparken de pdf olarak aramak size epey zaman kazandıracaktır.Örnek olarak “Finansal matematik tez çalışması pdf” şeklinde bir aratma yaparsanız yani aramak istediğiniz projenin sonuna pdf eklerseniz istediğiniz makaleleri daha hızlı ve kolay bir şekilde bulursunuz.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

YORUMLAR

 1. Sayin Yetkili,

  Merhaba, sizinle spor, oyun,vb siteleri olan bir müsterim için yürütmekte oldugum kampanya ile ilgili irtibata geçiyorum.
  Link anlasmasi yapmak için düzgün ve ilgili site arayisi içindeyim.
  Uygun görürseniz sizinle de text link seklinde bir çalisma yapmak isterim. Sicak bakarsaniz ücret teklifinizi rica edecegim.

  Içerik ve formata birlikte karar verebiliriz.

  Bilgi verebilrseniz sevinirim.

  Tesekkürler,
  Semih Tasyaran

 2. […] sizlere akademik(bilimsel) makalelerin bulunduğu en iyi web siteleri paylaşacağım.Daha önceden akademik makaleleri nasıl bulabiliriz başlığında bir konu yazmıştım.Orayı da okuyarak akademik makale arayışında daha fazla […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir