Yurt Dışından Yapılan Aramalara Dikkat!

Yeni bir dolandırıcılık konumuzdan herkese merhabalar arkadaşlar.Bu konuda anlatacağım dolandırıcılığı illaki duyanlar olmuştur.Yine de bilmeyenler olabilir diye anlatma gereği duydum.

Arkadaşlar geçen günlerde beni +30 694 989 ** ** diye bir numara aradı bende açmadım bekledim bir iki kere çaldı sonra kapandı.Arkadaşlar +30 Yunanistan ülkesinin kodudur.Yunanistandan beni aramışlar dedim ne oluyor.Tanıdık yok bir şey yok.Sonradan bunların oldukça popüler bir dolandırıcı olduklarını öğrendim.Sadece Yunanistan için değil her türlü gelen yabancı aramalara dikkat edin.Dolandırıcı olma ihtimalleri çok yüksektir.

Eğer ben orada telefonu açsaydım en az 1000-2000 bin tl telefon faturası gelirdi diye düşünüyorum.Çünkü internette araştırdım böyle fiyatlar gördüm ve şok oldum açıkcası.

Bir de arkadaşlar bu tarz numaralar sizi arayıp kapatır.Haliyle sizi meraka sokar.Aman dikkat edin arkadaşlar bu tarz numaraları sakın aramayın.Hem siz aradığınızda hem de siz bu numaraları açtığınızda büyük miktarlarda kontörünüz gidecektir.Bilerek meraka sokuyolar ki geri aramanız için.Onları geri aradığınızda ise dediğim gibi çok büyük meblağlarda zarara giriyorsunuz.

Bu yazıyı sosyal medyada da paylaşalım ki artık huzurlu bir şekilde yaşayalım kimse dolandırılmasın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir