Akademik Makalelerin Bulunduğu En İyi Siteler

Bu yazımda sizlere akademik(bilimsel) makalelerin bulunduğu en iyi web siteleri paylaşacağım.Daha önceden akademik makaleleri nasıl bulabiliriz başlığında bir konu yazmıştım.Orayı da okuyarak akademik makale arayışında daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.Umarım faydalı olur.

Bildiğiniz gibi akademik makaleler eğitim hayatımızın her alanında karşımıza çıkabiliyor.Özellikle üniversite yıllarında gerek tez çalışması yaparken gerekse ödev yaparken bu akademik makalelerden bir çok alıntılar yapıyoruz.Peki bu akademik makaleler en iyi hangi sitelerde bulunuyor bu yazıda hep birlikte öğrenelim.En iyi siteleri maddeler halinde yazıyorum.

1-)ResearchGATE;

Akademik makalelerin yer aldığı en iyi sitelerden birisi diyebilirim.Sitede beğendiğiniz yazarlar varsa takip edebiliyorsunuz.Sitede bir çok profesör,doçent vb. bilim adamlarının makaleleri yer almaktadır.Bu makaleleri rica karşılığında yazardan ücretsiz bir şekilde temin edebiliyorsunuz.Ben şuana kadar ücretli bir makaleye rastlamadım.Siteye buradan girebilirsiniz.

2-)ScienceDirect;

Burası da aynı şekilde akademik makalelerin yer aldığı bir sitedir.Burada tüm makaleler ücretsiz değildir.Tam tersine ücretli bir çok makale yer alıyor.Ama yine de para karşılığında akademik makale satın alınabilir.Tamamen güvenilir bir sitedir.Ek olarak eğer üniversite öğrencisiyseniz bu makalelere ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.Bunun için üniversitenizin öğrenci sekreterliğiyle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.Siteye buradan giriş yapabilirsiniz.

3-)Springer;

Bu site ise alman yapımı birçok akademik makale bulunduran bir sitesidir.Genellikle çoğu içerikleri ücretlidir.Kitapların pdf versiyonları dolar şeklinde satılmaktadır.Lakin eğer üniversite öğrencisiyseniz bu makalelere ücretsiz ulaşabiliyorsunuz.Siteye buradan giriş yapabilirsiniz.

Şimdilik en iyi akademik makalelerin yer aldığı en iyi siteler bu şekildedir arkadaşlar.Bu sitelerden her konuda ücretsiz bir şekilde akademik makale bulabilirsiniz.Umarım faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir