Aliexpress ve Alibaba Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Aliexpress.com ve Alibaba.com alışveriş sitelerindeki kargo takiplerini nasıl yapabiliriz onu anlatacağız.Umarız faydalı olur.

Dünyadaki en iyi 2 alışveriş sitelerinden birileri aliexpress.com ve alibaba.com‘dur.Bu siteler Çin merkezli bir e-ticaret sitesidir ve elektronik eşyalardan,süs eşyalara kadar her türlü eşyanın satışını yapmaktadırlar.Peki bu satışlarda kargo takibini nasıl yaparız şimdi sizlere onu anlatalım.

Öncelikle arkadaşlar kargo takibi yapmak için bir web sitesi var.Bu siteye kargo numaranızı girip kargonuzun nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Kargo takibi yapacağımız site burasıdır = www.17track.net/tr (Siteyi açmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Bu site sayesinde hem aliexpress.com hem de alibaba.com sitelerindeki kargoların takibini yapabilirsiniz.Hatta diğer firmalar için de takip yapabilirsiniz.En iyi kargo takibi yapılacak sitelerin listesini daha sonradan yazacağım.Şimdilik sadece bu siteyi göstermek istedik.

Evet şimdi gelelim kargo takibinin nasıl yapılacağını anlatalım.Öncelikle yukarıdaki siteye giriş yapıyoruz.

Ardından açılan sayfaya kargo numaranızı yapıştırıyorsunuz.

Ben “X9D7GKE3JR” şeklinde bir numara salladım.Gördüğünüz gibi numarayı boş alana yazıp sağ aşağıdaki turuncu renkli “Takip Et” butonuna basmanız gerekiyor.

Sonrasında açılan sayfada aşağı inince karşımıza kargo ile ilgili tüm detaylar çıkmış olacak.Ben burada numarayı salladığım için “Bulunamadı” uyarısı verdi.Normalde doğru kargo takip numarasını yazınca tüm detaylarıyla birlikte çıkıyor.

Aliexpress.com ve Alibaba.com siteleri için kargo takibi bu şekilde yapılmaktadır.İlerleyen yazılarda görüşmek üzere.Hoşçakalın…

YORUMLAR

  1. […] önceki aliexpress ve alibaba kargo takibi nasıl yapılır adlı yazımızda kargo takibi yapmayı anlatmıştık.Bu yazımızda direkt olarak kargo takibi […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir