Amenerrasulü Kuran’da Kaçıncı Sayfadadır ve Hangi Surededir?

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Amenerrasulü’nün Kur’an-ı Kerim’de kaçıncı sayfada olduğunu, hangi cüzde ve hangi surede yer aldığını söyleyeceğiz.

Amenerrasulü (Âmene’r-Resûlu) peygamberimizin Miraç gecesi mucizesinde inmiştir. Peki Kur’an-ı Kerim’de kaçıncı sayfada, hangi surede ve cüzde bulunmaktadır şimdi detaylı anlatalım.

Amenerrasulü Kur’an-ı Kerim’de Nerede Yer Almaktadır?

Amenerrasulü, Bakara suresinin son 2 ayetidir. Bakara Suresi’nin 285. ve 286. ayetlerinden oluşmaktadır. Yani Bakara Suresi’nde bulunmaktadır.

Amenerrasulü, Kur’an-ı Kerim’de 48. sayfada bulunmaktadır. Cüz olarak ise 3. cüzde yer almaktadır. Bazı Kuran’larda 50. sayfada olabiliyor. Basım farklılığı yüzünden ya 48. sayfada ya da 50. sayfada yer alıyor diyebiliriz. Fakat Bakara Suresi’nin son sayfasını açarsanız hemen alt kısımda görebilirsiniz. Amenerrasülünün yerini böylece daha hızlı bulabilirsiniz.

Yukarıdaki görselden de Amenerrasulü’nün Kuran’daki detaylı yerine bakabilirsiniz.

Son olarak Amenerrasulü’nün Arapça yazılışı ve Türkçe mealine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler Allah tüm dualarınızı kabul eylesin. Amin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir