Android Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere andorid telefonlara kolay yoldan nasıl format atarız onu anlatacağız.

Cep telefonlarında dünyada en çok kullanılan işletim sistemi androiddir.Fakat en güveniliri androiddir diyemeyiz.Çünkü çoğu zaman bu telefonlara ya virüs bulaşıyor ya da telefonların yazılımsal olarak bir hatası oluyor.İşte bu hataları gidermek için en iyi yol telefona format atmaktır.Peki formatı nasıl atacağız? Kısayoldan hemen anlatıma geçelim.

Normalde crackli şekilde telefonu bilgisayara bağlayıp bilgisayardan belli bir kaç program yükleyerek telefonunuzu formatlayabilirsiniz.Ama bunlara hiç gerek yok.Sadece telefonlarınızı kullanarak 2 farklı yoldan format atmanız mümkün.

Android Telefonlara Format Atma 1. Yol

İlk yol olarak arkadaşlar herkesin tahmin ettiği yöntem fabrika ayarlarına geri dönmektir.Bunun için telefonlarınızdan Ayarlar kısmına giriyoruz.Ardından üst menüden “Hesaplar” kısmına giriyoruz.(Bazı telefonlarda bu yok direkt olarak yedekle ve sıfırla menüsü gözükebilir.)Oradan da “Yedekle ve sıfırla” butonuna tıklıyoruz.Ardından “Fabrika ayarlarına sıfırla” kısmına tıklıyoruz ve telefonumuzu ilk günkü haline getirmiş oluyoruz.Bu da bir nevi format atma yöntemidir.Tabii bu işlemi yapmadan önce telefonunuzun içerisindeki fotoğrafların,belgelerin vs. yedeğini almayı unutmayın.

Android Telefonlara Format Atma 2. Yol

Andorid telefonlara format atmanın ikinci bir yöntemi de mevcut.Bunun için öncelikle telefonunuzun arama kısmına giriyorsunuz.Ardından *2767*3855# kodunu yazıp arama butonuna basıyorsunuz.Kodu arama kısmına yazdıktan sonra arama yapıldığında telefon otomatikman formatlanacaktır ve yine ilk haline gelecektir.Aman burada dikkat edin bazı telefonlarda direkt kodu yazdığınızda telefon otomatik formata geçiyor.O yüzden yedek aldıktan sonra bu işlemi yapın.

En kısa yoldan andorid işletim sistemli akıllı telefonlara bu 2 yöntemle format atabilirsiniz.Hiç kodlarla vs. uğraşmadan diretk olarak bu işlemleri yaparak hızlı ve kolay şekilde telefonunuzu formatlayabilirsiniz.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir