AnyDesk Ağına Erişim Yok “Bağlantı Kurulamıyor” Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Anydesk ağına erişim yok hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Anydesk ile başka bir kişinin bilgisayarına bağlanmaya çalışınca program bazen aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “AnyDesk ağına erişim yok” hatası vermektedir.

Hatanın uzun metni şu şekilde:

“AnyDesk Ağına erişim yok
AnyDesk Ağına bağlantı kurulamıyor.
Lütfen internet bağlantınızı kontrol edin.”

Bu hatanın birçok çözümü mevcuttur diyebiliriz. Elbette ilk olarak internet bağlantımızı kontrol etmemiz gerekiyor. Eğer internetiniz varsa ve yine de bu hatayı alıyorsanız bunun 2 farklı çözüm yolu vardır diyebiliriz. Şimdi onları anlatalım.

AnyDesk Ağına Erişim Yok Hatasının Çözüm Yöntemleri

1. Yöntem:

Anydesk ağına erişim yok hatası alıyorsanız ilk olarak bilgisayarınızın tarih ve saat kısmını kontrol edin. Bazen bilgisayarı yeni açtığımızda tarih ve saat rastgele değişebildiği için bunun güncel olması gerekiyor. Tarih ve saat güncel olmadığı için anydesk ağ hatası veriyor olabiliyor. Tabii bu kesin değil fakat bu tarz hata alanlar mevcut. Çözümü de tarih ve saat güncellemesidir diyebiliriz.

Tarih ve saati güncellemek için ilk olarak bilgisayarınızın sağ aşağısında bulunan tarih ve saat kısmına sağ tık yapın. Ardından açılan seçeneklerden “Tarih/saat ayarla” kısmına girin.

Sonrasında burada saati otomatik olarak ayarla butonunu kapatıp açın. Böylelikle saat ve tarih güncellenmiş olur.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Anydesk’e girip tekrar karşıdaki bilgisayara bağlanmayı deneyin. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Fakat çözülmezse diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

2. Yöntem:

İkinci yöntem ise “Hizmetler” kısmından programın çalışıyor olduğunu görmek. Öncelikle başlat menüsüne “Hizmetler” yazıp giriyoruz.

Ardından burada sağ taraftan “AnyDesk Service” seçeneğini bulup çift tık yapıyoruz.

Sonrasında burada başlangıç türü “Otomatik” ve hizmet durumu “Çalışıyor” olması gerekiyor. Bu şekilde ayarları yapıp uygula ve tamam diyoruz.

Bunları yaptıktan sonra tekrar Anydesk’e girip karşı PC’ye bağlanmaya çalışıyoruz. Hatanın çözüldüğünü görebiliriz. Eğer yine hata veriyorsa 3. yöntemi deneyebilirsiniz.

3. Yöntem:

Üçüncü yöntemimiz ise DNS ayarlarını değiştirmektir. Eğer DNS ayarlarınız Google DNS değilse bu şekilde değiştirip programa girmeyi tekrar deneyin. DNS ayarlarını değiştirmek için öncelikle başlat menüsünden “Ağ bağlantılarını görüntüle” yazıyoruz ve bu isimde çıkan programı açıyoruz.

Ardından buradan en soldaki “Ethernet” kısmına sağ tık yapıp “Özellikler” bölümüne basıyoruz.

Sonrasında “İnternet Protokolü Sürüm 4” kısmına bir kere tıklayıp sağ tarafta çıkan “Özellikler” butonuna basıyoruz.

Son olarak buradan dns ayarlarını değiştirebiliriz. Alttaki dns ayarları bölümüne Google DNS yani “8.8.8.8 ve 8.8.4.4” yazıp tamam butonuna tıklayın.

Böylelikle dns ayarlarını değiştirmiş olursunuz. Bu şekilde Anydesk’e girdiğinizde hata almayabilirsiniz. Tabii bu da kesin bir çözüm değil. Fakat yine de dns ayarları değiştirmek çözüm yollarından birisidir diyebiliriz, denemekte fayda vardır.

4. Yöntem:

Son yöntem ise bilgisayarı yeniden başlatmaktır. Ayrıca modemi de reslemektir. Yani hem bilgisayarı hem de interneti kapatıp açtığımızda programa tekrar girersek hatanın çözüldüğünü görebiliriz.

Hatanın çözümleri bu şekildedir. Bu 4 yöntemden özellikle 1. yöntemde belirttiğimiz tarih hatasından dolayı anydesk ağına erişim hatası alan kişiler mevcut. Bu yüzden ilk olarak bilgisayarınızın tarihinin güncel olduğunu kontrol edin. Çünkü bazen saatler veya tarihler kendiliğinden değişebiliyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir