Aradaki 10 Farkı Bulma Resimleri & Fark Bulmaca Oyunu

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere birkaç fark bulmaca resimleri paylaşacağız. Normalde aradaki 7 farkı bulma resimleri popülerdir fakat bu yazıda sizlere aradaki 10 farkı bulunuz görselleri paylaşacağız.

Zekayı geliştiren oyunların başında fark bulmaca gelmektedir. Aradaki 7 farkı veya 10 farkı bulmaca gibi resimleri çözmek aynı satranç oynamak veya başka zeka geliştiren oyunlar oynamak gibi etki göstermektedir. Çünkü ikili şekilde bakıp neyin eksik olduğunu bulmak beyin jimnastiği yapmamıza sebep olmaktadır. Ayrıca resimli fark bulmaca oyunları görsel hafızamızı da geliştirmektedir.

Şimdi sizlere birkaç tane aradaki 10 farkı bulmaca görselleri paylaşalım. Siz kendiniz farkları bulmaya çalışın. Yapamadıklarınızı lütfen yorum kısmından yazınız. Ardından sizlere cevaplarını paylaşabiliriz. Şimdiden iyi oyunlar dileriz.

Fark Bulmaca Resimleri

1-) Bu fark bulmacada bir çocuk ve odası var. 2 resim arasında ise 10 fark var. İyi bulmacalar.

2-) Aradaki 10 farkı bulmacada 2. resimde aşağıda gördüğünüz gibi ceylan, sincap ve yavrularının resimleri var.

3-) Bu biraz karışık resim gibi duruyor ama gerçekten dikkatli baktığınızda farkların hepsini bulabilirsiniz.

4-) Bu görsel ise Sinbad karakterinden bir karedir. Yine aralarında 10 fark bulunuyor.

5-) Yine bir çizgi film karakterinden yararlanılarak fark bulmaca yapılmış. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

6-) Son olarak aralarındaki en kolay fark bulmaca resimlerinden birisi ise aşağıdaki gibidir.

Fark bulmaca resimleri bu şekildedir. Resimler siyah beyaz şeklindedir. Dilerseniz yazıcıdan çıkartıp boyayabilirsiniz. Bu resimlerin aralarında 10 fark bulunmaktadır. Yani 2 resim arasında 10 tane fark vardır. Bakalım hepsini çözebilecek misiniz?

Ayrıca bu fark bulmaca resimleri MEB sitesinden alıntıdır. Daha bir sürü fark bulmaca görseli için buradaki siteye girebilirsiniz. Teşekkürler. Tüm öğrenci arkadaşlara okul hayatlarında başarılar dileriz.

Kaynak = Milli Eğitim Bakanlığı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir