Aras Kargo Takip No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Aras kargo takip no sorgulama nereden yapılır onu anlatacağız.

Aras kargo Türkiye’nin en iyi kargo şirketlerinden birisidir. Daha önceleri buradaki yazımızda aras kargo çalışma saatlerini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise kargo takip numarası sorgulama nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi aras kargo ile bir ürün alırken sizlere kargo takip numarası yollarlar. Bunu genelde sms olarak sizlere iletirler. Sizler de takip no sorgulama bölümünden bu numarayı girerek kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Hatta mobil uygulama üzerinden de kargo no sorgulaması yapabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde hızlı şekilde kargo no nasıl sorgulanır onu anlatalım.

Aras Kargo Takip No Sorgulama Nereden Yapılır?

1-) Aras kargo takip numarası sorgulama 2 türlü yapılmaktadır. İlki bilgisayardan ikincisi ise mobilden. Bilgisayardan yapmak için öncelikle aras kargonun resmi web sitesi olan “www.araskargo.com.tr” sitesine giriş yapıyoruz.

2-) Ardından anasayfada hemen karşıda kargo takip bölümü altında “Gönderi Takip” kısmı yer alacaktır. Aşağıda gördüğünüz gibi böyle bir ekran yer alacaktır.

3-) Ardından buraya kargo takip numaranızı yazın ve sağdaki ok işaretine basın. Sonrasında biraz bekleyin ve ardından kargo takip sorgulama ekranı karşınıza çıkacaktır. Buradan kargonuzun nerede olduğu ve ne zaman size geleceği vb. hakkında tüm bilgiler yer alacaktır.

4-) Diğer bir sorgulama ise mobilden yapılmaktadır. Öncelikle mobil cep telefonlarınızdan “Play Store” ‘a veya “Apple Store” ‘a giriş yapın. Sonrasında Aras kargo mobil uygulamasını telefonunuza yükleyin. Ardından o uygulama üzerinde kargo takip numarası sorgulama ekranı yer alacaktır. Oradan aynı şekilde sorgulatma yapabilirsiniz ve kargonuzun nerede olduğunu, ne zaman size ulaşacağını vb. tüm bilgileri görebilirsiniz.

Bunlara ek olarak eğer kargo takip numaranızı bilmiyorsanız “444 25 52” buradaki Aras kargo müşteri hizmetlerini arayabilir ve kargonuz hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir