Arçelik Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Arçelik marka ürünlerin garanti sorgulaması nasıl yapılır onu anlatacağız.

Arçelik, Türkiye’nin en iyi beyaz eşya ve çeşitli elektronik eşyalar satan markalarından birisidir. 1955 senesinde Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulmuştur. Hemen hemen herkesin evinde en az 1 tane Arçelik marka ürün bulunmaktadır desek sanırız yanlış olmaz. Çünkü beyaz eşya denilince akla ilk Arçelik geliyor. Haliyle kullanan kişi sayısı çok olduğu için ürünler hakkında bilgi almak isteyen sayısı da bir hayli fazladır.

Bu bilgilerden birisi de o ürünün garantisinin bitmesine kaç gün kaldığıdır. Yani Arçelik marka bir ürünün garanti süresinin bitimine ne kadar kalmıştır insanlar genel olarak bunu merak etmektedirler. Çünkü garanti süresine göre uzatma yapmak isteyebilir veya garanti kapsamında ücretsiz bakım hizmetinden faydalanmak isteyebilirler. Normalde ürünlerde ortalama 2-3 yıl garanti vardır fakat ne zaman satın aldıklarını bilmeyen müşteriler olabilir ve bu yüzden arçelik garanti sorgulaması için internet sitelerine girerler. Normalde internette şimdilik böyle bir hizmet yok yani net üzerinden arçelik garanti sorgulaması yapılmıyor ama başka bir yöntemle sorgulatma yapabilirsiniz. Şimdi hemen onu açıklayalım.

Arçelik Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Arçelik garanti sorgulamasını maalesef şimdilik internet sitesi üzerinden yapamıyoruz. Garanti sorgulaması için Arçelik’in çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Arçelik çağrı merkezi müşteri hizmetleri numarası “444 0 888” ‘dir. Bu numarayı arayarak arçelik marka ürünlerinizin kaç gün garantisi kalmıştır onu sorgulatabiliyorsunuz. Ayrıca aradığınızda karşınızdaki müşteri temsilcisi sizin cihazın seri numarasını isteyebilir veya kişisel bilgilerinizi alabilir. Bu bilgiler kapsamında ise hangi cihazınızın garantisinin bitip bitmediğini ve kaç gün kaldığını karşıdaki temsilci sizlere söylemektedir.

Ayrıca eğer arçelik marka aldığınız ürünün satın alış tarihini biliyorsanız buradaki resmi web siteden garanti süresinin kaç yıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

Arçelik 2 Yıl Garantili Olan Ürünler Listesi;

Arçelik 3 Yıl Garantili Olan Ürünler Listesi;

Gördüğünüz gibi arkadaşlar eğer aldığınız ürünlerin ilk alınma tarihini biliyorsanız yukarıdaki listeye göre +2 yıl veya +3 yıl ekleyip garanti süresini hesaplayabilirsiniz. Son olarak garanti sorgulama hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir