Atm’den YGS Sınav Parası Yatırılmıyor Hatası Çözümü

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere Atm’lerden YGS(Yüksek öğretime geçiş sınavı) sınav parası yatırılma hatasından bahsedeceğim.

Geçen gün kardeşimin sınav parasını yatırmak için Halkbank Atm’ye gittim.Kimlik numarasını,telefon numarası vs. tüm bilgileri girdim sonra sınav parası yatırma seçeneğine tıkladım.Yanımda 60 tl vardı daha doğrusu şöyle 20+20+10+10 tl vardı yanımda.Bunları verdim atm’ye sonra bir kaç saniye bekledim onaylanması için.Tamam tuşuna basın yazıyordu.Bastım ve Atm parayı toptan geri verdi birden şaşırdım Allah Allah ne oldu acaba.

Sonra 2. sefer denedim en baştan kimlik,telefon numaralarını vs. yazdım.En sonuna geldik yine aynı hata parayı yatırıyorum toplu geri veriyor.Sonrasında hatayı öğrendim arkadaşlar.Yapmanız gereken 55 TL düz olarak yüklemek.(Örneğin 20+20+10+5 şeklinde atm’ye yüklememiz gerekiyormuş veya düz 50+5 TL olarak yükleyebilirsiniz bunlar tabii ki örnek isterseniz 11 tane 5 lik yükleyin size kalmış).Yanımda bozuk olmadığı için yapamadım tabi sonrasında hallettik o işi.

Diyeceğim şu ki YGS sınav paranızı yatırırken 55 TL paranız tam olacak şekilde Atm’ye gidin.Yani 60 TL 70 TL vs. ücretleri kabul etmiyor.Normalde kabul etmesi gerekiyor aslında artan parayı da aynı şekilde geri vermesi gerekiyor ama bende anlamadım ülkede de 5 tl kıtlığı var mübarek 5 tl bulunmuyor cidden.

Herkese YGS sınavında başarılar dilerim.Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir