Dünya Tarihinde En Çok Okunan Romanlar

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere dünya tarihinde en çok okunan 5 kitaptan bahsedeceğim.Bu kitaplar 100 milyondan fazla satarak rekor satışa imza atmışlardır.Lafı uzatmadan dünya çapında en çok satışı yapılan 5 kitaba geçelim.

5-)Hobbit;

John Ronald Reuel Tolkien tarafından ingilizce olarak yazılan bu roman(The Hobbit) dünya tarihine geçmiştir.Yüzüklerin efendisi filminin seri filmi olarak çekilen bu film Hobbit adlı kitaptan uyarlanmıştır.100 milyondan fazla satış yaparak listemizin 5. sırasında yerini bulmuştur.

4-)Küçük Prens;

Kitabın gerçek adı “Le Petit Prince” olup Antoine de Saint-Exupéry tarafından fransızca olarak yazılmıştır.Sayfa sayısı az olmasına rağmen harika bir roman diyebilirim.Kısa ve öz anlatışıyla dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

3-)Yüzüklerin Efendisi;

“The Lord of the Rings” ingilizce olarak dünya tarihine geçen bu roman serisini John Ronald Reuel Tolkien yazmıştır.Filmleri de hala imdb top 250 serisinde ilk sıralardadır.Roman 120 milyondan fazla satarak listemizde 3. sırayı yer almıştır.

2-)İki Şehrin Hikayesi;

Kitabın orjinal adı “A Tale of Two Cities” olmak üzere Charles Dickens tarafından ingilizce olarak yazılmıştır.Dünya tarihinde 140 milyondan fazla satarak listemizde 2. sırada yerini bulmuştur.

1-)Don Kişot;

Şimdi de geldik dünyada en çok okunan roman kitabına.İsmini duymayanımız yoktur.Gerçekten satışları alt üst etmiş bir romandır.Kitabın gerçek adı “Don Quixote” olmak üzere dili ispanyolcadır.Kitabın yazarı ise Miguel de Cervantes’dir.150 milyondan fazla satış yaparak listemizde 1. sıraya girmiştir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir