3 Silahşörlerin İsimleri Nelerdir? Üç Silahşörler Kimdir, Özellikleri Ne?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere 3 silahşörlerin isimleri ve özellikleri nelerdir kısaca onları anlatacağız.

3 Silahşörler usta yazar Alexandre Dumas’ın en popüler kitaplarından birisidir. 3 Silahşorlar kitabında yer alan silahşörlerin isimleri genel kültür yarışmalarında veya bulmacalarda karşımıza soru olarak çıkabiliyor. Bundan dolayı sizlere Üç Silahşorlar kitabındaki 3 başrol silahşörün isimlerini ve özelliklerini paylaşmak istedik. Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

3 Silahşörlerin İsimleri ve Özellikleri Nelerdir?

3 Silahşörler kitabındaki üç silahşörün isimleri aşağıdaki gibidir:

  • Athos
  • Porthos
  • Aramis

3 Silahşörlerin isimleri bu şekildedir. İsimleri sırasıyla Athos-Porthos-Aramis’tir. Bu silahşörlere ek olarak kitabın baş karakterlerinden bir diğeri ise Dartagnan’dır. Dartagnan da aynı 3 silahşörler gibi olmak ister ve kitapta onun maceraları anlatılır. Dartagnan kitapta bu 3 silahşöre arkadaşlık edecektir.

Bu üç silahşörün özelliklerine gelecek olursak bunların arasında en güçlüsü ve ilk sırada olanı Athos’tur. Üç silahşörlerin ikincisi ise Porthos’tur. Üç silahşörlerin üçüncüsü ve 3. sırada olanı ise Aramis’tir. Aramis ağırbaşlı ve kibar bir kişidir. Athos cesur ve soğukkanlı bir silahşördür. Porthos ise uzun boylu ve korkunç görünüme sahip olan bir silahşördür. 3 silahşör arasında en uzun boylusu ve en cüsselisi Porthos’tur diyebiliriz. Dartagnan ise kitapta 18 yaşında ve zeki bir genç olarak tanımlanır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir