Avengers Filmindeki Sonsuzluk Taşlarının İsimleri ve Resimleri

Gelmiş geçmiş en iyi marvel filmleri serisi arasında gösterilen Avengers serisinde sonsuzluk taşları büyük önem taşıyor. Bu taşlar daha çok Avengers: Sonsuzluk Savaşı ve devam filmi olan Avengers: Endgame filmlerinde karşımıza çıkmaktadır. Taşların tamamını Thanos‘un eldiveninde toplu halde görmüştük. Peki bu taşların isimleri ve özellikleri nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim.

Marvel evrenindeki yani Avengers-Yenilmezler film serisinde geçen sonsuzluk taşları toplamda 6 tanedir. Bunların isimleri aşağıdaki gibidir.

Başlıklar

Sonsuzluk Taşları İsimleri

  1. Uzay Taşı
  2. Güç Taşı
  3. Zaman Taşı
  4. Zihin Taşı
  5. Gerçeklik Taşı
  6. Ruh Taşı

Taşların isimleri bu şekildedir. Şimdi resimlerini, renklerini ve diğer detaylarını paylaşalım.

Uzay Taşı (Tesseract) Resmi ve Rengi

Uzay taşı
Uzay taşı

Uzay taşı gerçekte yeşil renktir fakat filmde mavi renk olarak gösterilmiş. Biz yukarıda gerçek halini paylaşıyoruz. Uzay taşının bir diğer adı “Teserract” ‘dır. İngilizcesi “Space Stone” ‘dir. İlk olarak Captain America: First Avenger filminde daha sonra Avengers filminde gözükmüştür. Bu taş ile birçok şey yapılabiliyor. Solucan deliği oluşturma, istediğin yere ışınlanma vb. gibi uzaysal özelliklere sahip bit taştır.

Güç Taşı Resmi ve Rengi

Güç taşı
Güç taşı

Güç taşının asıl rengi sarıdır fakat filmde mor renkte gösterilmektedir. İngilizcesi “Power Stone” ‘dir. Bu taş ilk olarak Galaksinin Koruyucuları filminde küre yani orb şeklinde gözükmüştür. Bu taş film evrenindeki bütün gücü kontrol etmeye yarayan bir taştır. Resmine yukarıdan bakabilirsiniz.

Zaman Taşı Resmi ve Rengi

Zaman taşı
Zaman taşı

Zaman taşı gerçekte yani çizgi romanlarda mavi renk olarak gösteriliyor. Fakat Avengers filminde yeşil renkte gösterilmiştir. Biz de filmindeki resmini yukarıda paylaştık. İngilizcesi “Time Stone” ‘dir.

Zaman taşı ilk olarak Doktor Strange filminde görülmektedir. Burada ise Agamotto’nun gözü olarak karşımıza çıkıyor. Zaman taşı bir kolyeye benzemektedir. Kolyenin baş kısmında bulunmaktadır. Bu kolyeyi Doktor Strange karakteri taşımaktadır.

Zihin Taşı Resmi ve Rengi

Zihin taşı
Zihin taşı

Zihin taşının rengi çizgi romanlarda kırmızı olarak görülüyor. Fakat filmdeki rengi sarı renktir. İngilizcesi “Mind Stone” ‘dir. Zihin taşı Vision karakterinin baş kısmında yer almaktadır. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi zihin taşı Vision’un alnında bulunmaktadır ve sarı renktir.

Gerçeklik Taşı Resmi ve Rengi

Gerçeklik taşı
Gerçeklik taşı

Gerçeklik taşı ise kırmızı renktir. Fakat bu taş da çizgi romanlarda turuncu renk olarak görülüyor ama filmde kırmızı renk yapmışlar. İngilizcesi “Reality Stone” ‘dir. Gerçeklik taşı ilk olarak Thor filminde görülmüştür. Ardından Avengers Sonsuzluk Savaşı filminde Collector karakterinde görülmektedir.

Ruh Taşı Resmi ve Rengi

Ruh taşı
Ruh taşı

Ruh taşı yani ingilizcesiyle “Soul Stone” ise gerçekte yani çizgi romanlarda mor renktedir. Fakat Avengers filminde yukarıda gördüğünüz gibi turuncu renk olarak gösterilmiştir. Ruh taşına sahip olmak için filmi izleyenler hatırlayacaktır 1 kişi kendini feda etmesi gerekiyordu. Yani 2 kişinin gittiği yerde 1 kişi kendini feda ederse diğeri otomatikman ruh taşına sahip oluyordu. Yukarıdaki ruh taşı Thanos’un elinde yer almaktadır.

NOT = Yukarıda da yazdığımız gibi arkadaşlar çizgi romanda ve filmde taşların renkleri farklı verilmiş. Bu yüzden kafanızın karışmaması adına resimleri filmdeki gibi ekledik. Yoksa çizgi romanlarda farklıdır diyebiliriz.

Şimdi Thanos’un eldivenini ve üzerilerindeki sonsuzluk taşlarının resmini sizlere iletelim.

Thanos’un Eldiveni ve Taşları

Thanos eldiveni ve taşların isimleri
Thanos eldiveni ve taşların isimleri

Avengers-Marvel film serilerindeki sonsuzluk taşları, renkleri ve resimleri bu şekildedir. Umarız yararlı olur. Film ve taşlar hakkındaki görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir