Youtube Bildirimler (Zil) Nasıl Açılır veya Kapatılır?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere youtube’da bildirimler nasıl açılır veya kapanır onu anlatacağız.

Youtube’da beğendiğiniz bir kanala abone olduktan sonra kanalın tüm videolarını anlık olarak mesaj almak isterseniz bildirimleri açmanız gerekmektedir. Bildirimleri açtığınızda mail adresinize o takip ettiğiniz kanalın yeni videosunun linki anında gelecektir. Ayrıca bildirimleri açarsanız o kanalın tüm paylaşımları da youtube anasayfasında en üst sıralarda görünecektir. Böylelikle kanalı en hızlı şekilde takipte kalmış olursunuz.

Şimdi youtube bildirimler nasıl açılır ve kapanır maddeler halinde onu anlatalım.

Youtube Bildirimleri Açma ve Kapama

Youtube bildirimleri açmak için abone olduktan sonra zil simgesi işaretine basmamız gerekmektedir. Şimdi resimli halinde anlatalım.

1-) Öncelikle takip etmek istediğimiz kanalın herhangi bir videosunu açıp “Abone Ol” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Abone Olundu” butonunun yanında zil işareti simgesi çıkacaktır. İşte bu zil işaretine basarsanız kanalın bildirimlerini açmış olursunuz.

3-) Zil simgesine tıkladıktan sonra aşağıda gördüğünüz gibi zilin iki yanında bir çizgi çıkacaktır. İşte bu bildirimleri açtığınız anlamına gelir.

4-) Bildirimleri kapatmak için ise zil işaretine tekrardan tıklamanız gerekmektedir. Tekrar tıkladığınız aşağıdaki gibi (yanlarında çizgi çıkmadan) görünecektir.

5-) Böylelikle bildirimleri açıp kapatma yapabilirsiniz. Kısacası bildirimleri açmak için abone ol butonunun yanındaki zil simgesine basmanız gerekmektedir.

Bu şekilde zil simgesine basarak bildirimleri aktif edebilirsiniz. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir