Avukat Serdarhan Topo Kimdir?

Başlıklar

Biyografi

Avukat Serdarhan Topo, 15 Nisan 1992 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Özel Birikim okullarında burslu olarak aldı. Lise eğitimini Çatalca Anadolu Lisesinde alan Avukat Serdahan Topo İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2010 yılında dereceyle kazandı. 4 yıl gördüğü eğitimin ardından 2014 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca pek çok farklı sosyal sorumluluk projesinde gönüllü yer aldı.

Üniversite hayatında yapmış olduğu girişimler sayesinde iş hayatında aktif şekilde yer aldı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra elde etmiş olduğu tecrübeler sayesinde danışmanlık hizmeti verdi. 2014 yılında ise Topo Hukuk Bürosunu kurarak Bu alanda hizmet vermeye başladı. Aynı zamanda bilişim teknolojileri uzmanı olan Avukat Serdarhan Topo bu alanda kapsamlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bilişim hukuku, boşanma ve aile hukuku, ceza hukuku, miras hukuku ve bunun yanı sıra e ticaret hukuku gibi pek çok farklı alanda uzman olarak vermiş olduğu hizmetler ile çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda yüksek lisans eğitimine de özel hukuk alanında almış olduğu eğitim ile devam etmektedir.

Serdarhan Topo Uzmanlık Alanları

Bilişim Hukuku

Özellikle son dönemde teknolojide yaşanan gelişmeler nedeniyle internet hayatımızın vazgeçilmez parçaları arasında yer almıştır. Pek çok farklı suç internet üzerinden işlenir duruma gelmiştir. Bu nedenle özellikle sosyal medya üzerinden yapılan hakaret, dolandırıcılık veya şantaj gibi pek çok farklı suç tipleri ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknoloji nedeniyle özellikle banka veya kredi kartı bilgilerini kötüye kullanma en çok yaşanan bilişim suçları arasında bilinmektedir. Bu nedenle bu alanda yaşanan suçlara karşı mücadele verilmesi ve danışmanlık hizmeti alınması için bilişim avukatı büyük rol oynamaktadır. Bu alanda yaşamış olan her türlü duruma karşı teknik ve hukuki bilgi ışığında müvekkilin haklarının en iyi şekilde savunulması ve davanın lehine sonuçlanması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

E-ticaret Hukuku

E ticaret günümüzde pek çok farklı firmanın tercih etmiş olduğu sistemler arasında yer almaktadır. İnternet üzerinden satış yapmakta olan pek çok farklı firma bulunmaktadır. Yine de e ticaret sanıldığı gibi kolay bir sistem olmadığından kurulması ve yönetilmesi gibi pek çok farklı işlem uzmanlık gerektirmektedir. Yapılacak olan işlemler sırasında ortaya çıkabilecek farklı sorunlara karşı uzman yardımı alınması gerekiyor. Bu durumda ticaret alanında oluşan her türlü soruna karşı hukuk avukatından yardım alınması gerekir. Hukuk avukatı yapmış olduğu çalışmalar sayesinde ileride karşımıza çıkabilecek pek çok farklı soruna karşı önlem almak adına yardımcı olmaktadır.

Boşanma ve Aile Hukuku

Ülkemizde özellikle son yıllarda ön planda tutulan hukuk dalları arasında boşanma ve aile hukuku gelmektedir. Bunun nedenleri arasında özellikle artan boşanma oranları yer almaktadır. Aynı uykuyu denildiği anda akla gelebilecek boşanma davalarının yanı sıra pek çok farklı konu bulunmaktadır. Oldukça geniş kapsamlı olan hukuk dallarından biridir. Bu nedenle yalnızca boşanma ile ilişkilendirilmesi yanlıştır. Mal rejimi, nafaka, velayet, boşanma, soy bağının kurulması gibi pek çok farklı sorun bu hukuk dalı tarafından çözülmektedir. Bu konular üzerinde yardımcı olacak boşanma bir aile okulda avukatı davanın müvekkilinin lehine sonuçlanması için gerekli her türlü konuda yardımcı olmaktadır.

Ceza Hukuku

Suç ve ceza kavramlarını incelemek ile ilişkilendirilen ceza hukuku belirlenmiş olan ilkeler çerçevesinde var olan bir daldır. Özellikle suçlar ve ceza da kanun ilkesi göz önünde bulundurularak yapılacak olan incelemelerin ardından verilecek karara göre uygulama yapılmaktadır. Bu alanda oluşabilecek her türlü cezaya karşı ceza hukuku avukatı ile çalışma yapılması gerekir.

Yabancı Dil Bilgisi

İngilizce – Advanced

Üyelik Bilgileri

İstanbul Barosu

İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu

Avukat Serdarhan Topo

YORUMLAR

  1. Harika bir bilişim avukatı allah razı olsun beni büyük dertten kurtardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir